Weronika Falkowska i Katarzyna Kawa wygrały turniej deblowy ITF W60 w Biarritz

Strona głównaTenisWeronika Falkowska i Katarzyna Kawa wygrały turniej deblowy ITF W60 w Biarritz

Polskie tenisistki Weronika Falkowska i Katarzyna Kawa okazały się najlepsze w turnieju deblowym ITF W60 we francuskim Biarritz. W wielkim finale Engie Open Biarritz Pays Basque na kortach ziemnych pokonały one Conny Perrin ze Szwajcarii i Annę Siskovą z Czech. Mecz zakończył się po dwóch wyrównanych setach. Polki w Biarritz były rozstawione z numerem jeden. Niestety gorzej poszło im w singlu, gdzie odpadły na wczesnych etapach turnieju.

Cenne zwycięstwo polskich tenisistek

Polki były najwyżej notowane w turnieju gry podwójnej w Biarritz i doskonale wywiązały się z roli faworytek. Przez cały turniej grały bardzo pewnie. W I rundzie pokonały w dwóch setach Tessah Andrianjafitrimo i Fioną Ferro z Francji. Jeszcze szybciej uporały się z Algierką Ines Ibbou i Maltanką Francescą Curmi. Spotkanie zakończyło się 6:2, 6:1 i biało-czerwone zameldowały się w półfinale. Tam grały z turniejową trójką, czyli Holenderką Isabelle Haverlag i Ukrainką Valerią Strkahovą. Spotkanie było bardzo wyrównane. Zakończyło się w super tie-breaku rozgrywanym na przewagi. O włos lepsze były Polki i to one w sobotę zagrały o tytuł

W finale spotkały się pary rozstawione z numerem pierwszym i czwartym. Polki rywalizowały z Czeszką Anną Siskovą i Szwajcarką Conny Perrin. Mecz od początku był niezwykle wyrównany. Choć biało-czerwone w pierwszym secie prowadziły już 5:1, to jednak doszło do tie-breaka. W nim okazały się lepsze i wygrały. Drugi set lepiej układał się dla rywalek, które w pewnym momencie prowadziły już 4:2 z przełamaniem. Na szczęście Polki owdróciły losy rywalizacji i wygrały partię 7:5. Dzięki temu sięgnęły po cenny tytuł w turnieju deblowym we francuskim Biarritz.

Weronika Falkowska (Polska, 1) / Katarzyna Kawa (Polska, 1) – Conny Perrin (Szwajcaria, 4) / Anna Siskova (Czechy, 4) 7:6(2), 7:5

W singlu było nieco gorzej

Obie Polki rywalizowały także w grze pojedynczej. Niestety tam poszło im znacznie gorzej. Weronika Falkowska przegrała już w I rundzie z Kanadyjką Victorią Mboko. Przygoda Katarzyny Kawy potrwała nieco dłużej, jednak i ona zakończyła zmagania na 1/8 finału. Przegrała z Carlotą Martinez Cires z Hiszpanii.