STS KOD PROMOCYJNY

Losowanie Wimbledonu. Polacy poznali rywali w I rundzie i drabinkę turnieju

Autor: Tadeusz Olewicz
Strona głównaTenisWimbledonLosowanie Wimbledonu. Polacy poznali rywali w I rundzie i drabinkę turnieju

Reprezentanci Polski wiedzą, z kim zagrają na otwarcie turniejów singlowych Wimbledonu 2023. Początek zmagań na londyńskich kortach trawiastych już w poniedziałek 3 lipca.

Polski mecz w IV rundzie?

Najwięcej zainteresowania wzbudza oczywiście Iga Świątek. W pierwszej rundzie liderka rankingu WTA zmierzy się z Chinką Lin Zhu.

W górnej połówce drabinki znajdziemy także rozstawioną z numerem 23 Magdę Linette. Jej przeciwniczką w pierwszej rundzie będzie Szwajcarka Jil Teichmann. Jeżeli Iga i Magda dotrą do IV rundy Wimbledonu, czeka nas wewnętrzna rywalizacja między najlepszymi polskimi tenisistkami.

Swoją drogą, Jil Teichmann zalicza swoisty hat-trick meczów z naszymi rodaczkami na kortach trawiastych. Na Bad Homburg Open przegrała z Igą Świątek, a na turnieju WTA Birmingham lepsza od niej okazała się Magdalena Fręch.

A propos tej ostatniej, na początek Wimbledonu ma przed sobą trudne zadanie. W pierwszej rundzie rywalką Fręch będzie Tunezyjka Ons Jabeur, zeszłoroczna finalistka londyńskiego turnieju.


Czytaj dalej:


Polsko-hiszpański mecz w turnieju panów

Wiemy także, z kim rozpocznie turniej Hubert Hurkacz. Przeciwnikiem Polaka będzie doświadczony Hiszpan Albert Ramos-Viñolas, były numer 17 rankingu ATP. Pierwszym rozstawionym zawodnikiem, na którego może trafić „Hubi” na turnieju w Londynie jest Włoch Lorenzo Musetti (nr 14). Potencjalne starcie odbędzie się w III rundzie.

Tadeusz Olewicz
Tadeusz Olewicz
W czasie studiów prowadził audycję sportową we wrocławskim Uniradio, a także współpracował z portalami DevilPage.pl i Transfery.info. Po studiach przez 3 lata zajmował się copywritingiem na różne tematy szeroko związane z IT.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...