Kolejny thriller Zielińskiego i Nysa. Są w III rundzie Roland Garros

Strona głównaTenisFrench OpenKolejny thriller Zielińskiego i Nysa. Są w III rundzie Roland Garros

Jan Zieliński i Hugo Nys zafundowali sobie i kibicom kolejny thriller. W II rundzie turnieju deblowego Roland Garros stoczyli emocjonujący bój z Amerykanami Christopherem Eubanksem i Evanem Kingiem. Polsko-monakijski duet był już o włos od odpadnięcia. Ostatecznie odwrócił losy meczu i wygrał w trzech setach, ponownie pokazując odporność psychiczną i dobre przygotowanie fizyczne.

Mogli być już za burtą. Zieliński i Nys grają dalej w Roland Garros

Rozstawieni z numerem 15. Jan Zieliński i Hugo Nys z Monako już w I rundzie Roland Garros mieli spore problemy. Po trzysetowym thrillerze pokonali Rumuna Vlada Victora Corneę i Włocha Luciano Darderiego. Teraz nie było łatwiej. W II rundzie trafili na Amerykanów Christophera Eubanksa i Evana Kinga. Spotkanie od początku było bardzo wyrównane.

Starcie lepiej rozpoczęli Zieliński i Nys, którzy przełamali i wyszli na 2:1 w premierowej odsłonie. Wówczas coś w ich grze się zacięło. Wykorzystali to Amerykanie, którzy napędzali się z każdą kolejną piłką. Zdobyli pięć gemów z rzędu i błyskawicznie zamknęli seta 6:2. W drugim secie poszli za ciosem. Eubanks i King z przełamaniem prowadzili 4:1 i wydawało się, że polsko-monakijska para lada chwila pożegna się z turniejem. Wtedy oglądaliśmy kapitalny powrót. Tym razem to Zieliński i Nys wygrali pięć gemów z rzędu i zamknęli partię 6:4 na swoją korzyść. Podobnie było w trzecim secie. Rywale prowadzili już 3:0 i 4:1 z przełamaniem. Polsko-monakijski duet znów pokazał świetną odporność. Odwrócił losy meczu i wygrał trzeciego seta 7:5. W ten sposób wyszarpał awans do III rundy.

Jan Zieliński (Polska, 15) / Hugo Nys (Monako, 15) – Christopher Eubanks (USA) / Evan King (USA) 2:6, 6:4, 7:5

Najwyżej rozstawieni na drodze do ćwierćfinału

Jan Zieliński i Hugo Nys znają już swoich kolejnych rywali. Poziom trudności wzrasta. W III rundzie po drugiej stronie kortu staną rozstawieni z jedynką Hiszpan Marcel Granollers i Argentyńczyk Horacio Zeballos. Do tej pory oba duety grały ze sobą dwukrotnie i jest bilans 1-1. Ostatni mecz miał miejsce miesiąc temu w Madrycie. Wówczas w trzech setach wygrali rywale. Jan Zieliński poza turniejem deblowym startuje jeszcze w mikście, gdzie tworzy duet z Su-Wei Hsieh z Tajwanu. Kilka miesięcy temu wspólnie wygrali Australian Open