Zmiana rywalek w ostatniej chwili i porażka Katarzyny Piter i Kateryny Bondarenko w Meksyku

Strona głównaTenisZmiana rywalek w ostatniej chwili i porażka Katarzyny Piter i Kateryny Bondarenko...

Polka Katarzyna Piter i Ukrainka Kateryna Bondarenko wystartowały w grze podwójnej w turnieju WTA 250 w meksykańskiej Guadalajarze. W meczu pierwszej rundy pierwotnie miały zmierzyć się z rozstawionymi Amerykankami Hailey Baptiste i Cath McNally, jednak te w ostatniej chwili wycofały się z turnieju. Tym samym Polka i Ukrainka trafiła na niżej notowaną chińską parę Lin Zhu i Xinyu Wang. Niestety po trzysetowym i wyrównanym pojedynku polsko-ukraiński duet okazał się gorszy. 

Minimalna porażka po wyrównanym meczu

Przed meczem faworytkami były Katarzyna Piter i Kateryna Bondarenko. Chinki są niżej notowane w rankingu deblowym, a ponadto dopiero w ostatniej chwili trafiły do turnieju głównego. Z drugiej strony takie zaskoczenie i zmiana rywalek, nigdy nie wpływa korzystnie na koncentrację i dyspozycje tenisistek, które przygotowywały się do meczu z kimś innym. Pierwszy set rozpoczął się bardzo spokojnie, jednak obie pary miały problem z utrzymaniem swojego serwisu. Efektem tego były po dwa przełamania, a na tablicy wyników widniał wynik 4:4. Wtedy szybsze tempo wrzuciły Chinki, które wygrały dwa kolejne gemy i pierwszego seta 6:4. 

W drugim secie poszły za ciosem i również szybko zyskały przewagę przełamania. Najpierw było 2:0, a później 4:2 dla Chinek i wydawało się, że mecz zakończy się w dwóch setach. Wtedy przebudzenie zanotowała para Katarzyna Piter i Kateryna Bondarenko, która wygrała cztery gemy z rzędu i odwróciła losy tej partii. Po zwycięstwie w drugim secie 6:4 polsko-ukraiński duet doprowadził do remisu. O wszystkim zadecydował trzeci set rozgrywany w formule tie-breaka do 10. punktów. Tu lepiej rozpoczęły Chinki, które prowadziły już 3:0. Polka i Ukrainka doprowadziły do remisu i oglądaliśmy bardzo zaciętą rywalizację. Niestety od stanu 8:8 dwa kolejne punkty zdobyły Lin Zhu i Xinyu Wang i to one zagrają w ćwierćfinale Abierto Akron Zapopan 2022. 

Katarzyna Piter/Kateryna Bondarenko – Lin Zhu/Xinyu Wang    1:2 (4:6, 6:4, 8:10)

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Memy vs. rzeczywistość, czyli kto Sportowcem Roku 2022?

Choć dopiero mamy wrzesień, to w świecie sportu wydarzyło się tak wiele, że nie może dziwić fakt dywagacji dotyczących tego, kto zgarnie tytuł Sportowca...

Mariusz Pudzianowski wróci do oktagonu KSW jeszcze w tym roku! Kto będzie przeciwnikiem?

Mariusz Pudzianowski po raz kolejny wejdzie do oktagonu podczas grudniowej gali KSW 77, która odbędzie się 17 grudnia w Gliwicach. Zawodnik sam potwierdził tę...