STS KOD PROMOCYJNY

Rozdano Szczakiele na gali PGE Ekstraligi. Kto wśród wyróżnionych?

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaŻużelRozdano Szczakiele na gali PGE Ekstraligi. Kto wśród wyróżnionych?

Sezon żużlowcy w PGE Ekstralidze został zakończony, więc przyszedł czas na nagrodzenie najbardziej wyróżniających się postaci w 2022 roku. Na gali zostały rozdane Szczakiele. Sprawdzamy, kto je otrzymał.

Legenda doceniona na koniec kariery

Na Gali PGE Ekstraligi została wręczona nagroda specjalna, a był nią Złoty Szczakiel. Przyznaje się go za wyjątkowe dokonania, dlatego nic więc dziwnego, że powędrowała w ręce legendy, czyli Piotra Protasiewicza. 47-latek schodzi z żużlowej sceny, a sezon 2022 był jego ostatnim w roli zawodnika. Nie oznacza to jednak, że legenda nie będzie brała udziału w życiu „czarnego sportu”, bo od przyszłego roku Protasiewicz będzie pełnić funkcję dyrektora sportowego w Stelmet Falubazie Zielona Góra. Jego zadaniem będzie m.in. awans z Falubazem do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Wcześniej Złoty Szczakiel powędrował w ręce Tomasza Golloba, Jarosława Hampela, czy Zenona Plecha.

Kacper Woryna niespodzianką sezonu

Na Gali PGE Ekstraligi nagrody rozdawane były w wielu kategoriach. Najwięcej emocji wzbudziła statuetka za „niespodziankę sezonu”, którą okrzyknięty został Kacper Woryna. Żużlowiec rywalizował tu przede wszystkim z Danielem Bewley’em, a ostatecznie wygrał niewielką liczbą głosów. Najlepszym polskim zawodnikiem sezonu został oczywiście kapitan Moje Bermudy Stali Gorzów, czyli Bartosz Zmarzlik, który w przyszłym roku zmieni barwy klubowe. To właśnie jego nowy pracodawca, czyli Motor Lublin został drużyną sezonu w głosowaniu PGE Ekstraligi.

Nagrody przyznane na Gali PGE Ekstraligi

Na uroczystym podsumowaniu sezonu w Double Tree by Hilton Hotel & Conference Centre obecni byli zawodnicy, trenerzy, prezesi wszystkich drużyn PGE Ekstraligi 2022, a także przedstawiciele środowiska żużlowego. W głosowaniu brali natomiast udział kibice.

Złoty Szczakiel: Piotr Protasiewicz
Niespodzianka Sezonu: Kacper Woryna
Najlepszy Junior Sezonu: Mateusz Cierniak
Najlepszy Trener/Menadżer Sezonu: Stanisław Chomski
Najlepszy Zagraniczny Zawodnik Sezonu: Mikkel Michelsen
Najlepszy Polski Zawodnik Sezonu: Bartosz Zmarzlik
Wyścig Sezonu: Bartosz Zmarzlik za 13. bieg spotkania rundy zasadniczej Motor Lublin – Moje Bermudy Stal Gorzów
Drużyna Sezonu: Motor Lublin
Drużyna Sezonu w U24 Ekstralidze: Arged Malesa Ostrów

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...