Rozdano Szczakiele na gali PGE Ekstraligi. Kto wśród wyróżnionych?

Strona głównaŻużelRozdano Szczakiele na gali PGE Ekstraligi. Kto wśród wyróżnionych?

Sezon żużlowcy w PGE Ekstralidze został zakończony, więc przyszedł czas na nagrodzenie najbardziej wyróżniających się postaci w 2022 roku. Na gali zostały rozdane Szczakiele. Sprawdzamy, kto je otrzymał.

Legenda doceniona na koniec kariery

Na Gali PGE Ekstraligi została wręczona nagroda specjalna, a był nią Złoty Szczakiel. Przyznaje się go za wyjątkowe dokonania, dlatego nic więc dziwnego, że powędrowała w ręce legendy, czyli Piotra Protasiewicza. 47-latek schodzi z żużlowej sceny, a sezon 2022 był jego ostatnim w roli zawodnika. Nie oznacza to jednak, że legenda nie będzie brała udziału w życiu „czarnego sportu”, bo od przyszłego roku Protasiewicz będzie pełnić funkcję dyrektora sportowego w Stelmet Falubazie Zielona Góra. Jego zadaniem będzie m.in. awans z Falubazem do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Wcześniej Złoty Szczakiel powędrował w ręce Tomasza Golloba, Jarosława Hampela, czy Zenona Plecha.

Kacper Woryna niespodzianką sezonu

Na Gali PGE Ekstraligi nagrody rozdawane były w wielu kategoriach. Najwięcej emocji wzbudziła statuetka za „niespodziankę sezonu”, którą okrzyknięty został Kacper Woryna. Żużlowiec rywalizował tu przede wszystkim z Danielem Bewley’em, a ostatecznie wygrał niewielką liczbą głosów. Najlepszym polskim zawodnikiem sezonu został oczywiście kapitan Moje Bermudy Stali Gorzów, czyli Bartosz Zmarzlik, który w przyszłym roku zmieni barwy klubowe. To właśnie jego nowy pracodawca, czyli Motor Lublin został drużyną sezonu w głosowaniu PGE Ekstraligi.

Nagrody przyznane na Gali PGE Ekstraligi

Na uroczystym podsumowaniu sezonu w Double Tree by Hilton Hotel & Conference Centre obecni byli zawodnicy, trenerzy, prezesi wszystkich drużyn PGE Ekstraligi 2022, a także przedstawiciele środowiska żużlowego. W głosowaniu brali natomiast udział kibice.

Złoty Szczakiel: Piotr Protasiewicz
Niespodzianka Sezonu: Kacper Woryna
Najlepszy Junior Sezonu: Mateusz Cierniak
Najlepszy Trener/Menadżer Sezonu: Stanisław Chomski
Najlepszy Zagraniczny Zawodnik Sezonu: Mikkel Michelsen
Najlepszy Polski Zawodnik Sezonu: Bartosz Zmarzlik
Wyścig Sezonu: Bartosz Zmarzlik za 13. bieg spotkania rundy zasadniczej Motor Lublin – Moje Bermudy Stal Gorzów
Drużyna Sezonu: Motor Lublin
Drużyna Sezonu w U24 Ekstralidze: Arged Malesa Ostrów

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Dlaczego Malwiny Smarzek nie ma w kadrze polskich siatkarek?

Bez dwóch zdań Malwina Smarzek-Godek to jedna z najlepszych polskich siatkarek ostatnich lat. Jeszcze kilka miesięcy temu trudno było wyobrazić sobie reprezentację Polski bez...

Męczarnie i szczęście z Argentyną. Jak będzie z Francją? Echa meczu reprezentacji Polski

Ponad 14 milionów widzów oglądało w telewizji mecz Polski z Argentyną. Spora część, tak jak drużyna, cieszyła się z awansu. Nie brakuje jednak takich,...