STS KOD PROMOCYJNY

Zgrupowanie przez zgrupowaniem. Od poniedziałku trening pod okiem Santosa

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolskiZgrupowanie przez zgrupowaniem. Od poniedziałku trening pod okiem Santosa

Choć oficjalne zgrupowanie reprezentacji Polski rozpoczyna się 12 czerwca, to już w najbliższy poniedziałek w Warszawie pod okiem Fernando Santosa trenować będzie grupa kadrowicza wspomagana młodzieżowymi reprezentantami.

To nie będzie jednak typowe zgrupowania, bo choć grupa trenować będzie razem, to jednak po zajęciach każdy będzie miał czas wolny.

Cztery treningi i sparing

Od 5 do 9 czerwca nie będzie „skoszarowania”. Zawodnicy, którzy wyrazili chęć udziału w zajęciach, będą trenowali na obiektach Legii. Jak informuje portal meczyki.pl pierwsze zajęcia odbędą się w poniedziałek popołudniu, a pozostałe o godz. 11. W piątek natomiast ma dojść do meczu kontrolnego pomiędzy drużyną kadrowiczów a zespołem Legii do lat 19.

Oni będą trenowali wcześniej. Lista kadrowiczów znana

Kto będzie uczestniczył w treningach pod okiem Fernando Santosa i jego sztabu? Z listy powołań ne mecze z Niemcami i Mołdawią, zgodę wyraziło dziewięciu piłkarzy:

  • Jan Bednarek (Southampton),
  • Krystian Bielik (Derby County),
  • Ben Lederman (Raków Częstochowa),
  • Mateusz Łęgowski (Pogoń Szczecin),
  • Michał Skóraś (Lech Poznań),
  • Bartosz Slisz (Legia Warszawa),
  • Damian Szymański (AEK Ateny)
  • Sebastian Szymański (Feyenoord)
  • Bartosz Bereszyński (Napoli, dołączy 8.06)

Oprócz nich portugalski selekcjoner będzie chciał się przyjrzeć młodym zawodnikom, m.in. z reprezentacji do lat 21. Z tego powodu trenować z kadrą będą: Patryk Peda z włoskiego SPAL oraz piłkarze z polskich klubów: Kacper Bieszczad (Zagłębie Lubin), Kajetan Szmyt (Warta), Marcel Wędrychowski (Pogoń), Arkadiusz Pyrka (Piast), Michał Rakoczy (Cracovia), Miłosz Matysik (Jagiellonia), Gabriel Kobylak (Radomiak).

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...