STS KOD PROMOCYJNY

Alarm w sztabie Natalii Maliszewskiej. Polska nadzieja medalowa na ZIO zarażona koronawirusem

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaZimowe Igrzyska OlimpijskieAlarm w sztabie Natalii Maliszewskiej. Polska nadzieja medalowa na ZIO zarażona koronawirusem

W niedzielę 30 stycznia pojawiła się bardzo niepokojąca informacja. Natalia Maliszewska, polska nadzieja na zdobycie medalu na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, otrzymała pozytywny wynik testu na koronawirusa. Trwa walka z czasem o to, by Polka mogła powalczyć w Chinach o medal. 

Czy Polka wystartuje na igrzyskach?

W tym momencie bardzo trudno o jednoznaczne potwierdzenie tego, czy Polka weźmie udział w igrzyskach w Pekinie, czy nie. Natalia Maliszewska znalazła się w bardzo trudnym położeniu, ponieważ pozytywny wynik testu pojawił się na niespełna 7 dni przed olimpijskimi kwalifikacjami do biegu na 500 metrów. Panczenistka z Białegostoku pozostaje w izolacji i do tego czasu przejdzie jeszcze kilka testów. Trzymamy kciuki, aby pojawił się w nich wynik negatywny, który pozwoli Natalii Maliszewskiej na udział w igrzyskach i walkę o upragniony medal olimpijski. 

Kolejne starty Polki planowane są na 9 lutego. 

Polska nadzieja medalowa

Natalia Maliszewska to jedna z największych polskich nadziei medalowych na zbliżające się igrzyska olimpijskie. Od lat należy ona do ścisłej światowej czołówki w short tracku, a w obecnym sezonie wygrywała kolejne zawody Pucharu Świata i zajęła ostatecznie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Do Pekinu leciała po upragniony medal olimpijski i wierzymy, że będzie miała okazję o niego powalczyć. Start panczenistki na torze olimpijskim stoi pod znakiem zapytania. Jeżeli Natalii Maliszewskiej uda się wyleczyć na start, to i tak jej przygotowania zostaną mocno zaburzone. O wszystkim przekonamy się w najbliższych dniach. 

Poza Natalią Maliszewską w izolacji w Pekinie znajdują się również łyżwiarki szybkie: Natalia Czerwonka i Magdalena Czyszczoń, a także kilku członków sztabu szkoleniowego. Najbliższe Igrzyska będą stały pod znakiem pandemii i zarażeń, które mogą wypaczyć sportowe wyniki. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polacy w Premier League. Jak biało-czerwoni grali lidze angielskiej 23/24?

Premier League jest uważana za najbardziej elitarne rozgrywki ligowe na świecie. Znajduje się tam kilku zawodników reprezentujących biało-czerwone barwy narodowe, jednak niewielu z nich...

Stoch vs Małysz, czyli królewski pojedynek największych polskich skoczków

Mówisz skoki narciarskie, myślisz Małysz…, Stoch…, no właśnie, który z nich był lepszy? Który odniósł więcej sukcesów? A może obu skoczków po prostu nie...