STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Alarm w sztabie Natalii Maliszewskiej. Polska nadzieja medalowa na ZIO zarażona koronawirusem

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaZimowe Igrzyska OlimpijskieAlarm w sztabie Natalii Maliszewskiej. Polska nadzieja medalowa na ZIO zarażona koronawirusem

W niedzielę 30 stycznia pojawiła się bardzo niepokojąca informacja. Natalia Maliszewska, polska nadzieja na zdobycie medalu na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, otrzymała pozytywny wynik testu na koronawirusa. Trwa walka z czasem o to, by Polka mogła powalczyć w Chinach o medal. 

Czy Polka wystartuje na igrzyskach?

W tym momencie bardzo trudno o jednoznaczne potwierdzenie tego, czy Polka weźmie udział w igrzyskach w Pekinie, czy nie. Natalia Maliszewska znalazła się w bardzo trudnym położeniu, ponieważ pozytywny wynik testu pojawił się na niespełna 7 dni przed olimpijskimi kwalifikacjami do biegu na 500 metrów. Panczenistka z Białegostoku pozostaje w izolacji i do tego czasu przejdzie jeszcze kilka testów. Trzymamy kciuki, aby pojawił się w nich wynik negatywny, który pozwoli Natalii Maliszewskiej na udział w igrzyskach i walkę o upragniony medal olimpijski. 

Kolejne starty Polki planowane są na 9 lutego. 

Polska nadzieja medalowa

Natalia Maliszewska to jedna z największych polskich nadziei medalowych na zbliżające się igrzyska olimpijskie. Od lat należy ona do ścisłej światowej czołówki w short tracku, a w obecnym sezonie wygrywała kolejne zawody Pucharu Świata i zajęła ostatecznie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Do Pekinu leciała po upragniony medal olimpijski i wierzymy, że będzie miała okazję o niego powalczyć. Start panczenistki na torze olimpijskim stoi pod znakiem zapytania. Jeżeli Natalii Maliszewskiej uda się wyleczyć na start, to i tak jej przygotowania zostaną mocno zaburzone. O wszystkim przekonamy się w najbliższych dniach. 

Poza Natalią Maliszewską w izolacji w Pekinie znajdują się również łyżwiarki szybkie: Natalia Czerwonka i Magdalena Czyszczoń, a także kilku członków sztabu szkoleniowego. Najbliższe Igrzyska będą stały pod znakiem pandemii i zarażeń, które mogą wypaczyć sportowe wyniki. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...