Bez Polek w ćwierćfinałach sprintu w stylu dowolnym podczas Igrzysk

Strona głównaZimowe Igrzyska OlimpijskieBez Polek w ćwierćfinałach sprintu w stylu dowolnym podczas Igrzysk

Przeciętnie spisały się reprezentantki Polski w kwalifikacjach w sprincie w biegach narciarskich techniką dowolną podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022 w Pekinie. Żadna z Polek nie przebrnęła przez kwalifikacje i nie awansowała do ćwierćfinałów. Najlepsza z nich była Izabela Marcisz, która zajęła ostatecznie 39. miejsce. Mistrzynią olimpijską została Szwedka Jonna Sundling. 

Słabszy występ w kwalifikacjach

Przed rozpoczęciem rywalizacji największe nadzieje wiązaliśmy z występem Izabeli Marcisz i Moniki Skinder, które miały szanse na awans do pierwszej trzydziestki i start w ćwierćfinałach olimpijskich. Nieco mniejsze szanse dawano na to Weronice Kalecie. Ostatecznie żadna z Polek nie zdołała przebrnąć kwalifikacji. Izabela Marcisz uzyskała wynik 3:25.62 minuty i do awansu straciła 2,5 sekundy. Dało jej to 39. miejsce. Na 42. miejscu sklasyfikowano Monikę Skinder z czasem 3:27.93 minuty. Najsłabiej spisała się Weronika Kaleta, która zajęła 50. miejsce z czasem 3:32.28 minuty. 

Szwedzki dublet na igrzyskach

Złoto olimpijskie po znakomitym biegu w finale zdobyła Szwedka Jonna Sundling. Od początku przewodziła stawce i z dużą przewagą dobiegła do linii mety. Drugie miejsce i srebrny medal zdobyła druga ze Szwedek Maja Dahlqvist, która straciła do Sundling blisko 3 sekundy. Najniższe miejsce na podium przypadło w udziale Amerykance Jessie Diggins. W finale udział wzięły także Rosie Brennan (USA), Nadine Faehndrich (Szwajcaria) i Emma Ribom (Szwecja). 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Mateusz Ponitka wrócił do Rosji. Kapitan reprezentacji Polski naraził się na ogromną krytykę

W ostatnim czasie z wiadomych względów wielu sportowców decydowało się na opuszczenie rosyjskich klubów. Dlatego tak szokująca wydaje się decyzja kapitana reprezentacji Polski w...

Decydujący finał Indywidualnych Mistrzostw Europy w żużlu na lodzie odbędzie się w Tomaszowie Mazowieckim

W sobotę 19 marca odbędzie się drugi finał Indywidualnych Mistrzostw Europy w żużlu na lodzie. Zawody zostaną rozegrane w Tomaszowie Mazowieckim. Polskę reprezentować będzie...