STS KOD PROMOCYJNY

Bez Polek w ćwierćfinałach sprintu w stylu dowolnym podczas Igrzysk

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweBez Polek w ćwierćfinałach sprintu w stylu dowolnym podczas Igrzysk

Przeciętnie spisały się reprezentantki Polski w kwalifikacjach w sprincie w biegach narciarskich techniką dowolną podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022 w Pekinie. Żadna z Polek nie przebrnęła przez kwalifikacje i nie awansowała do ćwierćfinałów. Najlepsza z nich była Izabela Marcisz, która zajęła ostatecznie 39. miejsce. Mistrzynią olimpijską została Szwedka Jonna Sundling. 

Słabszy występ w kwalifikacjach

Przed rozpoczęciem rywalizacji największe nadzieje wiązaliśmy z występem Izabeli Marcisz i Moniki Skinder, które miały szanse na awans do pierwszej trzydziestki i start w ćwierćfinałach olimpijskich. Nieco mniejsze szanse dawano na to Weronice Kalecie. Ostatecznie żadna z Polek nie zdołała przebrnąć kwalifikacji. Izabela Marcisz uzyskała wynik 3:25.62 minuty i do awansu straciła 2,5 sekundy. Dało jej to 39. miejsce. Na 42. miejscu sklasyfikowano Monikę Skinder z czasem 3:27.93 minuty. Najsłabiej spisała się Weronika Kaleta, która zajęła 50. miejsce z czasem 3:32.28 minuty. 

Szwedzki dublet na igrzyskach

Złoto olimpijskie po znakomitym biegu w finale zdobyła Szwedka Jonna Sundling. Od początku przewodziła stawce i z dużą przewagą dobiegła do linii mety. Drugie miejsce i srebrny medal zdobyła druga ze Szwedek Maja Dahlqvist, która straciła do Sundling blisko 3 sekundy. Najniższe miejsce na podium przypadło w udziale Amerykance Jessie Diggins. W finale udział wzięły także Rosie Brennan (USA), Nadine Faehndrich (Szwajcaria) i Emma Ribom (Szwecja). 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...