Czy polscy sportowcy mają w Pekinie szanse na medale?

Strona głównaZimowe Igrzyska OlimpijskieCzy polscy sportowcy mają w Pekinie szanse na medale?

Już 4 lutego rozpoczną się XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Im bliżej pierwszych olimpijskich zmagań, tym realniej można spojrzeć na nasze szanse medalowe. Na co stać biało-czerwonych?

Natalia Maliszewska – największa polska nadzieja na medal

Wydaje się, że obecnie największą polską nadzieją na medal olimpijski w Pekinie jest 26-letnia Natalia Maliszewska, która należy do światowej czołówki w short tracku. Polka zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i na pewno będzie chciała się włączyć do walki o olimpijski krążek na torze łyżwiarskim w Pekinie. 

Szanse medalowe w łyżwiarstwie szybkim

Obecny sezon przyniósł prawdziwe przełamanie w łyżwiarstwie szybkim. Polacy na stałe powrócili do światowej czołówki. Największe sukcesy w tym sezonie odnoszą sprinterzy i to w ich startach warto upatrywać naszych szans medalowych w Pekinie. Andżelika Wójcik zajmuje 5., a Kaja Ziomek 6. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na 500 metrów. Wśród mężczyzn warto zwrócić uwagę na Piotra Michalskiego, który niedawno zdobył Mistrzostwo Europy. Może w Pekinie również włączą się do walki o najwyższe cele? Na znakomity bieg i sukces na olimpijskim torze stać również Marka Kanię oraz Zbigniewa Bródkę. 

Wystrzał formy Aleksandry Król przed igrzyskami

Dość niespodziewanie na miano małej polskiej nadziei na medal na igrzyskach zasługuje Aleksandra Król. Polska snowboardzistka na trzy tygodnie przed startem igrzysk wygrała zawody Pucharu Świata w austriackim Simonhoehe i sprawiła, że wokół niej pojawiło się dodatkowe zainteresowanie kibiców i mediów. Polkę stać na sprawienie sensacji, jaką byłoby zdobycie medalu w Pekinie. 

Czy skoczkowie powrócą do formy?

Przed rozpoczęciem tego sezonu w gronie murowanych faworytów do medalu wymienialiśmy polskich skoczków narciarskich. Sytuacja diametralnie zmieniła się w ciągu ostatnich miesięcy, a Polacy notują najgorsze wyniki od lat. Mimo wszystko ich doświadczenie i dotychczasowe sukcesy sprawiają, że stać ich na dobre skoki i włączenie się do walki o medale. Ich atutem może być to, że pierwszy raz od dawna nie są wymieniani w roli głównych faworytów i będą mogli zaatakować z drugiego szeregu. Już niebawem przekonamy się, na co będzie stać na olimpijskich skoczniach Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego, Stefana Hulę i Pawła Wąska. Szanse na medale mają w konkursach indywidualnych i drużynowym. 

Kogo jeszcze stać na dobry wynik?

Na dobry wynik na igrzyskach stać 19-letnią Jekaterinę Kurakową w łyżwiarstwie figurowym. Reprezentantka Polski zajęła w tym roku 5. miejsce w Mistrzostwach Europy. Ponadto o pojedynczy dobry start mogą pokusić się Monika Hojnisz-Staręga w biathlonie oraz Maryna Gąsienica-Daniel w narciarstwie alpejskim. Realnie rzecz biorąc, zdobycie trzech medali olimpijskich w Pekinie powinniśmy uznać za spory sukces polskiego sportu. O tym jak będzie, przekonamy się już za miesiąc. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy piłkarze w historii mistrzostw świata

Reprezentacja Polski 8 razy w historii grała na mistrzostwach świata. Niektóre z tych imprez przeszły nad Wisłą do legendy, o innych kibice woleliby zapomnieć....

Polscy piłkarze w Premier League. Angielska moda na biało-czerwonych

Aż ośmiu polskich zawodników mamy aktualnie w Premier League. Nigdy nie mieliśmy tak licznej, polskiej kolonii w rozgrywkach angielskiej elity. Tamtejsze kluby przekonały się...