STS KOD PROMOCYJNY

Legia - Molde - bonus bukmacherski

Dalekie miejsca Polaków w biegu ze startu wspólnego stylem dowolnym. Aleksander Bolszunow mistrzem olimpijskim

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaZimowe Igrzyska OlimpijskieDalekie miejsca Polaków w biegu ze startu wspólnego stylem dowolnym. Aleksander Bolszunow...

Jeszcze przed rozpoczęciem zmagań na dystansie 50 kilometrów mężczyzn stylem dowolnym, organizatorzy mieli bardzo dużo pracy. Ostatecznie ze względu na trudne warunki atmosferyczne i silnie wiejący wiatr bieg został skrócony i zawodnicy rywalizowali na trasie liczącej 28 kilometrów. W biegu oglądaliśmy Dominika Burego oraz Mateusza Haratyka, jednak Polacy zajęli odległe lokaty. Mistrzem olimpijskim został Aleksander Bolszunow z Rosji. 

Dominik Bury w połowie stawki

W konkurencji kończącej rywalizację biegaczy narciarskich na igrzyskach w Pekinie oglądaliśmy m.in. Dominika Burego. Polak nie był zaliczany do grona faworytów biegu i zgodnie z oczekiwaniami uplasował się w połowie stawki. Na linię mety wbiegł na 30. miejscu i stracił do złotego medalisty 4:28.3 minuty. Czas jego biegu na 28 kilometrów wyniósł dokładnie 1:16:01.0. 

Mateusz Haratyk w końcówce stawki

Drugim z reprezentantów Polski był Mateusz Haratyk. Młody zawodnik pobiegł na miarę swoich możliwości i osiągnął czas biegu 1:20:24.0. Dzięki temu zajął 50. miejsce w tej konkurencji i stracił do najlepszego biegacza 8:51.3 minuty. Łącznie rywalizację ukończyło 59. biegaczy narciarskich. Nieoczekiwanie w trakcie wyścigu z trasu zszedł faworyzowany Norweg Johannes Hoesflot Klaebo, który nie został sklasyfikowany. 

Aleksander Bolszunow mistrzem olimpijskim

Mistrzem olimpijskim w tej konkurencji został reprezentant Rosji Aleksander Bolszunow. Na metę wbiegł z wynikiem 1:11:32.1 i o 5,5 sekundy wyprzedził drugiego zawodnika w klasyfikacji. Srebrny medal wywalczył kolejny z Rosjan Ivan Yakimushkin. Na najniższym stopniu podium stanął Norweg Simen Hegstad Krueger. Ostatecznie wśród najlepszych sześciu zawodników znalazło się czterech Rosjan i dwóch Norwegów, więc te nacje całkowicie zdominowały konkurencję. W ten sposób zakończyły się zmagania biegaczy narciarskich podczas tegorocznych Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

400 zł za gola Legii
Legia - Molde - bonus bukmacherski

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...