Dominik Bury na 27 miejscu w olimpijskim biegu na 15 kilometrów techniką klasyczną. Wygrał Fin Iivo Niskanen

Strona głównaZimowe Igrzyska OlimpijskieDominik Bury na 27 miejscu w olimpijskim biegu na 15 kilometrów techniką...

W biegu mężczyzn na 15 kilometrów stylem klasycznym wzięło udział dwóch reprezentantów Polski. Dominik Bury zajął 27. miejsce ze stratą niespełna 3 minut do mistrza olimpijskiego. Na 60. miejscu sklasyfikowany został Mateusz Haratyk, który do pierwszego miejsca stracił ponad 5 minut. Mistrzem olimpijskim ze sporą przewagą został reprezentant Finlandii Iivo Niskannen. 

Dobry start Dominika Burego

Dominik Bury zanotował bardzo dobry start w piątkowym biegu. Polak pobiegł bardzo równo i na każdym kolejnym pomiarze czasu notował wyniki w okolicach 30. miejsca. Ostatecznie na metę dobiegł z czasem 40:48.4 minuty, co dało mu 27. miejsce. Polski biegacz narciarski stracił do zwycięzcy 2:53.6 minuty. Zdecydowanie słabiej poszło drugiemu z naszych reprezentantów. Mateusz Haratyk został sklasyfikowany na 60. miejscu z czasem 43:00.3 minuty i stracił do złotego medalisty 5:05.5 minuty. W rywalizacji udział wzięło 99. zawodników, z czego 95. zostało sklasyfikowanych. 

Fin Iivo Niskanen mistrzem olimpijskim

Mistrzem olimpijskim w biegu na 15 kilometrów stylem klasycznym został Fin Iivo Niskanen. Na drugim miejscu został sklasyfikowany Rosjanin Aleksander Bolszunow, który był największym faworytem do złota. Rosjanin stracił do Fina ponad 23 sekundy. Na najniższym stopniu podium znalazł się norweski król nart Johannes Hoesflot Klaebo, który ostatecznie stracił do Niskanena 37,5 sekundy. Za podium znaleźli się m.in.: Norweg Hans Christer Holund i Rosjanin Aleksiej Czerwotkin. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

ME w szermierce. Dwa brązowe medale Polek

W tureckiej Antalyi trwają Mistrzostwa Europy w szermierce. Martyna Swatowska-Wenglarczyk i Zuzanna Cieślar zdobyły po brązowym medalu. Swatowska-Wenglarczyk z brązowym krążkiem Martyna Swatowska-Wenglarczyk to 27-letnia zawodniczka...

Zwycięstwo Tadeusza Michalika. Medale Polaków na turnieju w Serbii

Reprezentanci Polski w zapasach w stylu wolnym wywalczyli kilka medali podczas memoriału Ljubomir Ivanovic Gedza Memorial w serbskim Belgradzie. Najlepszy w kategorii do 97....