STS KOD PROMOCYJNY

Dominik Bury na 27 miejscu w olimpijskim biegu na 15 kilometrów techniką klasyczną. Wygrał Fin Iivo Niskanen

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaZimowe Igrzyska OlimpijskieDominik Bury na 27 miejscu w olimpijskim biegu na 15 kilometrów techniką...

W biegu mężczyzn na 15 kilometrów stylem klasycznym wzięło udział dwóch reprezentantów Polski. Dominik Bury zajął 27. miejsce ze stratą niespełna 3 minut do mistrza olimpijskiego. Na 60. miejscu sklasyfikowany został Mateusz Haratyk, który do pierwszego miejsca stracił ponad 5 minut. Mistrzem olimpijskim ze sporą przewagą został reprezentant Finlandii Iivo Niskannen. 

Dobry start Dominika Burego

Dominik Bury zanotował bardzo dobry start w piątkowym biegu. Polak pobiegł bardzo równo i na każdym kolejnym pomiarze czasu notował wyniki w okolicach 30. miejsca. Ostatecznie na metę dobiegł z czasem 40:48.4 minuty, co dało mu 27. miejsce. Polski biegacz narciarski stracił do zwycięzcy 2:53.6 minuty. Zdecydowanie słabiej poszło drugiemu z naszych reprezentantów. Mateusz Haratyk został sklasyfikowany na 60. miejscu z czasem 43:00.3 minuty i stracił do złotego medalisty 5:05.5 minuty. W rywalizacji udział wzięło 99. zawodników, z czego 95. zostało sklasyfikowanych. 

Fin Iivo Niskanen mistrzem olimpijskim

Mistrzem olimpijskim w biegu na 15 kilometrów stylem klasycznym został Fin Iivo Niskanen. Na drugim miejscu został sklasyfikowany Rosjanin Aleksander Bolszunow, który był największym faworytem do złota. Rosjanin stracił do Fina ponad 23 sekundy. Na najniższym stopniu podium znalazł się norweski król nart Johannes Hoesflot Klaebo, który ostatecznie stracił do Niskanena 37,5 sekundy. Za podium znaleźli się m.in.: Norweg Hans Christer Holund i Rosjanin Aleksiej Czerwotkin. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...