Dopiero 14 miejsce Polek w biathlonowej sztafecie na igrzyskach. Szwedki mistrzyniami olimpijskimi

Autor
Strona głównaZimowe Igrzyska OlimpijskieDopiero 14 miejsce Polek w biathlonowej sztafecie na igrzyskach. Szwedki mistrzyniami olimpijskimi

Jeszcze przed rozpoczęciem rywalizacji sztafetowej kobiet było wiadomo, że Polki nie odegrają w niej kluczowych ról. Liczyliśmy jednak na to, że przy dobrej dyspozycji Moniki Hojnisz-Staręgi uda się zająć miejsce w pierwszej 10. Niestety tak się nie stało i nasze reprezentantki w składzie: Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk, Kinga Zbylut i Anna Mąka ukończyły rywalizację na 14. miejscu w gronie 20. startujących ekip. Mistrzyniami olimpijskimi zostały reprezentantki Szwecji.

Słabszy start Moniki Hojnisz-Staręgi w sztafecie

Słabiej niż w poprzednich biegach indywidualnych spisała się Monika Hojnisz-Staręga. Polka zanotowała trzy niecelne trafienia na dwóch strzelaniach i musiała dobierać naboje. W ten sposób straciła cenny czas i ostatecznie ukończyła swoją zmianę na 14. pozycji. Druga na trasę Kamila Żuk już w pierwszym strzelaniu zaliczyła trzy dobierania i jedną karną rundę, przez co biało-czerwone wylądowały dopiero na 17. pozycji. Drugie strzelanie było lepsze w jej wykonaniu, ponieważ miała w nim tylko jeden dobierany nabój i ostatecznie zmianę oddała na 18. pozycji. 

Jako trzecią zawodniczkę na trasie oglądaliśmy Kingę Zbylut, która znakomicie rozpoczęła i przy bezbłędnym pierwszym strzelaniu przesunęła się na 11. miejsce. W drugim było niestety trochę gorzej, jednak udało się uchronić przed karną rundą i ostatnią zmianę sztafetową rozpoczynaliśmy na 15. miejscu. Wówczas na trasie biathlonowej rywalizacji pojawiła się Anna Mąka, która strzelała dwukrotnie bezbłędnie. Niestety nasza zawodniczka jest w słabszej dyspozycji biegowej, dlatego zdołała poprawić się tylko o jedną pozycję i ostatecznie zakończyliśmy rywalizację na 14. miejscu ze stratą ponad 6 minut do złotych medalistek. 

Szwedki ze złotem

Po złoty medal pobiegły reprezentantki Szwecji w składzie: Linn Persson, Mona Brorsson, Hanna Oeberg i Elvira Oeberg, które były znakomicie dysponowane na strzelnicy i w biegu. Pozwoliło im to o 12 sekund wyprzedzić srebrne medalistki z Rosji. W składzie Rosjanek pojawiły się: Irina Kazakevich, Kristina Reztsova, Svetlana Mironova i Ullana Nigmatullina. Po brązowe medale sięgnęły Niemki: Vanessa Voigt, Vanessa Hinz, Franziska Preuss i Denise Herrmann. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...