Igrzyska Olimpijskie w Pekinie nie dla polskiego hokeja. Nasze reprezentacje odpadły w kwalifikacjach

Strona głównaZimowe Igrzyska OlimpijskieIgrzyska Olimpijskie w Pekinie nie dla polskiego hokeja. Nasze reprezentacje odpadły w...

Zgodnie z przewidywaniami reprezentacje Polski kobiet i mężczyzn w hokeju na lodzie odpadły w kwalifikacjach do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie 2022. Bliżej wyjazdu do Chin były Polki, jednak przegrały w finałowym turnieju kwalifikacyjnym. Kto okazał się lepszy? Kto powalczy o medale w turnieju olimpijskim?

Przegrana w finałowym turnieju kwalifikacyjnym

Długo w walce o wyjazd do Pekinu pozostawały reprezentantki Polski. O wszystkim zadecydować miał finałowy turniej kwalifikacyjny, w którym w listopadzie nasze hokeistki mierzyły się z Węgierkami, Czeszkami i Norweżkami. Niestety już pierwsze 2 mecze pokazały miejsce naszych reprezentantek na światowych lodowiskach. W pierwszym starciu Polki uległy 1:11 Węgierkom i w meczu o “być albo nie być” zmierzyły się z Czeszkami. Ten mecz zaczął się jeszcze gorzej, bo pierwszą bramkę Polki straciły już w 52 sekundzie gry. Ostatecznie przez całe spotkanie dominowały faworyzowane Czeszki, które wygrały z Polkami aż 16:0 i to one później wywalczyły awans.  

Po tej porażce nasze hokeistki straciły jakiekolwiek szanse na awans do turnieju olimpijskiego w Pekinie. Na zakończenie turnieju kwalifikacyjnego reprezentantki Polski przegrały z Norweżkami 1:7 i tym samym zakończyły swoją walkę o wyjazd do Chin. Warto nadmienić, ze Polki pierwszy raz awansowały do decydującej fazy kwalifikacji, co już można uznać za spory sukces. Nasze hokeistki plasują się dopiero na 19. miejscu w światowym rankingu, a sama reprezentacja istnieje od 10. lat. Pod tym katem ustępujemy doświadczeniem innym europejskim drużynom, z którymi walczyliśmy. 

Polacy zgodnie z przewidywaniami nie awansowali na Igrzyska

Zgodnie z przewidywaniami bukmacherów i ekspertów Polacy również nie awansowali na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Turniej kwalifikacyjny rozpoczęli od sensacyjnego zwycięstwa 1:0 z Białorusią, jednak później nasi reprezentanci musieli uznać wyższość faworyzowanych Słowaków i Austriaków. Z tymi pierwszymi przegraliśmy 1:5, a z drugimi 1:4 i na tym zakończyliśmy udział w kwalifikacjach. 

Polski hokej od wielu lat znajduje się w kryzysie i choć widać przebłyski nadziei na lepsze, to wciąż sporo brakuje nam do czołowych europejskich ekip. 

Kto w Pekinie powalczy o medale ZIO 2022?

Czołówka światowa od lat pozostaje bez zmian. O medal olimpijski w turnieju hokeja na lodzie mężczyzn powinny walczyć reprezentacje Stanów Zjednoczonych, Kanady, Rosji, Czech, czy też Szwecji. Ponadto w rywalizacji udział wezmą: Chiny, Finlandia, Niemcy, Szwajcaria, Słowacja, Łotwa i Dania. 

Wśród kobiet najlepsze drużyny hokejowe posiadają: Amerykanki, Kanadyjki, Rosjanki, Finki, Szwajcarki i Japonki. Ponadto w rywalizacji udział wezmą: Czeszki, Dunki, Szwedki i Chinki. 

Turnieje hokejowe rozpoczną się 3 lutego. Finał kobiet zaplanowano na 17 lutego, a finał mężczyzn odbędzie się 20 lutego. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...