STS KOD PROMOCYJNY

Izabela Marcisz i Monika Skinder na 9 miejscu w finale sprintu drużynowego na igrzyskach w Pekinie. Niemki złotymi medalistkami

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaZimowe Igrzyska OlimpijskieIzabela Marcisz i Monika Skinder na 9 miejscu w finale sprintu drużynowego...

Z dobrej strony zaprezentowały się polskie biegaczki Izabela Marcisz i Monika Skinder w konkurencji sprintu drużynowego techniką klasyczną na tegorocznych igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Polki zajęły 6. miejsce w swoim biegu półfinałowym i awansowały do finału. Tam pobiegły przyzwoicie i ostatecznie zajęły 9. miejsce. Mistrzyniami olimpijskimi po pasjonującym finiszu zostały Niemki, które o włos wyprzedziły Szwedki i Rosjanki. 

Dobry start reprezentantek Polski

Do ostatnich chwil nie było wiadomo, czy na starcie sprintu drużynowego pojawią się Polki. Ostatecznie do rywalizacji zostały zgłoszone Izabela Marcisz i Monika Skinder i zaprezentowały się bardzo solidnie. Na początek wystartowały w drugim biegu półfinałowym, gdzie z czasem 23:32.34 zajęły 6. miejsce. Nie dawało ono bezpośredniego awansu do finału, jednak Polki miały lepszy czas niż drużyny z podobnych miejsc z pierwszego biegu i ostatecznie jako szczęśliwe przegrane z ostatnim czasem awansowały do biegu medalowego. W swoim półfinale Polki straciły niespełna 32 sekundy do Rosjanek. Ponadto w biegu finałowym wystąpiły również: Finki, Szwedki, Norweżki, Francuzki, Niemki, Amerykanki, Austriaczki i Szwajcarki. 

W biegu finałowym oglądaliśmy bardzo wysokie tempo i Polki były bez szans na włączenie się do rywalizacji o wysokie pozycje. Lepszą dyspozycję zaprezentowała Izabela Marcisz, która na swoich zmianach zajmowała 7. i 8. miejsca. Nieco gorzej poszło Monice Skinder, która jednak znakomicie walczyła na trasie i dołożyła ważną cegiełkę do 9. miejsca Polek na finiszu. Ostatecznie Polkom udało się wyprzedzić wyżej notowane Francuzki i na mecie miały czas 23:48.01, tracąc ponad 1,5 minuty do złotych medalistek. 

Złote medale dla Niemek po wyrównanym finiszu

O medalach zadecydowały dosłownie milimetry. Po finiszu złoto wywalczyły Niemki w składzie: Katharina Hennig i Victoria Carl. Drugie miejsce ze stratą zaledwie 0,17 sekundy zajęły Szwedki w składzie: Maja Dahlqvist i Jonna Sundling. Na trzecim miejscu podium z brązowymi medalami skończyły Rosjanki w składzie: Julia Stupak i Natalia Nepryaeva. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

400 za gola Hiszpanii lub Francji w półfinale!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Hiszpanii lub gola Francji w meczu Hiszpania Francja to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus...