STS KOD PROMOCYJNY

Jekaterina Kurakowa kończy igrzyska na 12 miejscu w rywalizacji solistek. Anna Szczerbakowa z Rosji ze złotym medalem

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaZimowe Igrzyska OlimpijskieJekaterina Kurakowa kończy igrzyska na 12 miejscu w rywalizacji solistek. Anna Szczerbakowa...

Reprezentująca Polskę 19-letnia Jekaterina Kurakowa zakończyła konkurencję solistek w łyżwiarstwie figurowym na 12. miejscu. To dobry wynik, biorąc pod uwagę problemy młodej łyżwiarki w programie krótkim, gdzie ledwo obroniła się przed upadkiem i dopiero z 24. wynikiem (przedostatnim) awansowała do rywalizacji finałowej. Dużo lepiej poszło jej w programie dowolnym, gdzie osiągnęła 12. wynik pokazu i pozwoliło jej to awansować aż o 12 miejsc w klasyfikacji generalnej. Mistrzynią olimpijską została Anna Szczerbakowa z Rosji, a nieoczekiwanie za podium spadła 15-letnia Kamila Walijewa, która była liderką na półmetku. 

Solidny przejazd Jekateriny Kurakowej w programie dowolnym

Po bardzo słabym pierwszym przejeździe, nie wiązaliśmy dużych nadziei z czwartkowym występem Jekateriny Kurakowej. Jak się okazało niesłusznie. Reprezentująca Polskę Rosjanka znakomicie pojechała w programie dowolnym, gdzie zgromadziła 126,76 punktów. Był to 12. wynik programu dowolnego, który pozwolił 19-letniej łyżwiarce zgromadzić 185,84 punktów w końcowej klasyfikacji. Dzięki temu udało jej się poprawić aż o dwanaście pozycji względem pierwszego przejazdu, co jest zdecydowanie największym skokiem w stawce.

Do najlepszych jednak sporo zabrakło i nawet przy doskonałym pierwszym przejeździe, Jekaterina Kurakowa nie miałaby szans na włączenie się do walki o medal na igrzyskach. 

Anna Szczerbakowa z Rosji ze złotem olimpijskim

Złoty medal olimpijski w tej konkurencji wywalczyła Rosjanka Anna Szczerbakowa, która na półmetku zajmowała drugie miejsce. Ostatecznie zwyciężyła z notą 255,95 punktów. Drugie miejsce zajęła kolejna z Rosjanek Aleksandra Trusowa z notą 251,73 punktów. Trzecie miejsce ze znaczną stratą do nich wywalczyła Japonka Kaori Sakamoto, która ostatecznie zgromadziła na swoim koncie 233,13 punktów. Sporę sensacją jest spadek dopiero na czwarte miejsce liderki po pokazie krótkim Kamili Walijewej, która zepsuła drugi przejazd i wylądowała tuż za podium. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...