Kaja Ziomek – polska panczenistka z szansami na medal w Pekinie. W jakiej jest formie?

Autor
Strona głównaZimowe Igrzyska OlimpijskieKaja Ziomek - polska panczenistka z szansami na medal w Pekinie. W...

Po kilku latach posuchy polskie panczeny w tym sezonie ponownie liczą się na arenie międzynarodowej. Wśród nich objawiła się sprinterka Kaja Ziomek, która zaliczyła znakomity sezon w Pucharze Świata i może włączyć się do walki o medal na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Jak wyglądają jej szanse i w jakiej jest formie na kilka tygodni przed startem Igrzysk?

Pierwsze podium Pucharu Świata w karierze

Kaja Ziomek zaliczyła historyczny sukces w swoich startach na arenie międzynarodowej. W niedawno zakończonym sezonie zajęła 3. miejsce w wyścigu na 500 metrów rozgrywanym w norweskim Stavanger, co do tej pory jest jej najlepszym indywidualnym osiągnięciem w zawodach tej rangi. Przez cały sezon jeździła bardzo równo, czego efektem jest 6. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sprincie na 500 metrów. W tej samej klasyfikacji jedno oczko wyżej uplasowała się inna Polka – Andżelika Wójcik. 

Ciężka praca i walka o spełnienie marzeń

W ostatnich miesiącach Kaja Ziomek stała się jedną z największych gwiazd polskich panczenów. Jej dobre wyniki nie są dziełem przypadku. Złożyły się na to lata ciężkich treningów i pracy nad tym, by każdego dnia osiągać lepsze wyniki na torze. Dzięki temu Kaja Ziomek wystartuje na zbliżających się Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie i ma szanse na zdobycie upragnionego medalu. Tak spełnia się marzenia i wierzymy, że podczas startu w Chinach wszystko pójdzie po myśli 24-letniej Polki. Cztery lata temu w Pjongczangu była dopiero 25. i mało kto wyobraża sobie, by znacznie nie poprawiła tego wyniku w lutym 2022 roku w Pekinie. 

Strata rekordu Polski i wewnętrzna rywalizacja

Czynnikiem stymulującym do lepszych startów może być wewnętrzna rywalizacja pomiędzy Kają Ziomek i Andżeliką Wójcik. Obie panczenistki należą do grona najlepszych łyżwiarek szybkich na świecie i dzięki temu, mogą wzajemnie napędzać się do osiągania lepszych wyników. 

Niedawno Kaja Ziomek straciła swój rekord Polski na dystansie 500 metrów i kto wie, czy w Pekinie ponownie nie będzie chciała wejść w jego posiadanie. Jeżeli tak, to na pewno włączy się do walki o medal. 

Z kim Kaja Ziomek powalczy o medal?

Starcie czołowych sprinterek świata zapowiada się bardzo emocjonująco zwłaszcza w sytuacji, gdy do najlepszych należą dwie reprezentantki Polski. Kaja Ziomek na Igrzyskach będzie rywalizowała nie tylko z Andżeliką Wójcik, ale także z takimi panczenistkami jak: Erin Jackson (USA), Nao Kodaira (Japonia), Olga Fatkulina, Angelina Golikova i Daria Kachanova (Rosja), Ruining Tian (Chiny) oraz Min Sun KIm (Korea Południowa). 

Rywalizacja kobiet w łyżwiarstwie szybkim na 500 metrów odbędzie się 13 lutego. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Mateusz Masternak zawalczy w eliminatorze do walki o pas mistrza świata IBF. Walka już w październiku!

Były mistrz Europy kategorii junior ciężkiej, Mateusz Masternak, zawalczy 1 października w eliminatorze do walki o pas mistrza świata IBF. Oznacza to, że jeśli...

Jak jest z piłką nożną kobiet w Polsce? Biało-czerwone zagrają z Albanią i Kosowem

Przed reprezentacją Polek w piłce nożnej jeszcze dwa mecze eliminacyjne w ramach Mistrzostw Świata. 1 września biało-czerwone zmierzą się z Albanią, a 6 września...