Kaja Ziomek – polska panczenistka z szansami na medal w Pekinie. W jakiej jest formie?

Strona głównaZimowe Igrzyska OlimpijskieKaja Ziomek - polska panczenistka z szansami na medal w Pekinie. W...

Po kilku latach posuchy polskie panczeny w tym sezonie ponownie liczą się na arenie międzynarodowej. Wśród nich objawiła się sprinterka Kaja Ziomek, która zaliczyła znakomity sezon w Pucharze Świata i może włączyć się do walki o medal na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Jak wyglądają jej szanse i w jakiej jest formie na kilka tygodni przed startem Igrzysk?

Pierwsze podium Pucharu Świata w karierze

Kaja Ziomek zaliczyła historyczny sukces w swoich startach na arenie międzynarodowej. W niedawno zakończonym sezonie zajęła 3. miejsce w wyścigu na 500 metrów rozgrywanym w norweskim Stavanger, co do tej pory jest jej najlepszym indywidualnym osiągnięciem w zawodach tej rangi. Przez cały sezon jeździła bardzo równo, czego efektem jest 6. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sprincie na 500 metrów. W tej samej klasyfikacji jedno oczko wyżej uplasowała się inna Polka – Andżelika Wójcik. 

Ciężka praca i walka o spełnienie marzeń

W ostatnich miesiącach Kaja Ziomek stała się jedną z największych gwiazd polskich panczenów. Jej dobre wyniki nie są dziełem przypadku. Złożyły się na to lata ciężkich treningów i pracy nad tym, by każdego dnia osiągać lepsze wyniki na torze. Dzięki temu Kaja Ziomek wystartuje na zbliżających się Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie i ma szanse na zdobycie upragnionego medalu. Tak spełnia się marzenia i wierzymy, że podczas startu w Chinach wszystko pójdzie po myśli 24-letniej Polki. Cztery lata temu w Pjongczangu była dopiero 25. i mało kto wyobraża sobie, by znacznie nie poprawiła tego wyniku w lutym 2022 roku w Pekinie. 

Strata rekordu Polski i wewnętrzna rywalizacja

Czynnikiem stymulującym do lepszych startów może być wewnętrzna rywalizacja pomiędzy Kają Ziomek i Andżeliką Wójcik. Obie panczenistki należą do grona najlepszych łyżwiarek szybkich na świecie i dzięki temu, mogą wzajemnie napędzać się do osiągania lepszych wyników. 

Niedawno Kaja Ziomek straciła swój rekord Polski na dystansie 500 metrów i kto wie, czy w Pekinie ponownie nie będzie chciała wejść w jego posiadanie. Jeżeli tak, to na pewno włączy się do walki o medal. 

Z kim Kaja Ziomek powalczy o medal?

Starcie czołowych sprinterek świata zapowiada się bardzo emocjonująco zwłaszcza w sytuacji, gdy do najlepszych należą dwie reprezentantki Polski. Kaja Ziomek na Igrzyskach będzie rywalizowała nie tylko z Andżeliką Wójcik, ale także z takimi panczenistkami jak: Erin Jackson (USA), Nao Kodaira (Japonia), Olga Fatkulina, Angelina Golikova i Daria Kachanova (Rosja), Ruining Tian (Chiny) oraz Min Sun KIm (Korea Południowa). 

Rywalizacja kobiet w łyżwiarstwie szybkim na 500 metrów odbędzie się 13 lutego. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Jan Habdas brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich

Reprezentant Polski 19-letni Jan Habdas zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich, które odbywają się w kanadyjskim Whistler. Zawodnik, który w tym...