STS KOD PROMOCYJNY

Kombinacja norweska: Odległe miejsca Szczepana Kupczaka i Andrzeja Szczechowicza w konkursie olimpijskim 

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweKombinacja norweska: Odległe miejsca Szczepana Kupczaka i Andrzeja Szczechowicza w konkursie olimpijskim 

Szczepan Kupczak i Andrzej Szczechowicz zakończyli rywalizację na skoczni normalnej i w biegu na 10 kilometrów w ramach olimpijskiego konkursu kombinacji norweskiej. Pierwszy z Polaków zajął ostatecznie 34. miejsce, a drugi 35. miejsce. Na mecie dzieliły ich niespełna dwie sekundy. Mistrzem olimpijskim po pasjonującym finiszu został Niemiec Vinzenz Geiger, który wyprzedził Norwega Joergena Graabaka o zaledwie 0,8 sekundy. 

Przeciętne skoki naszych reprezentantów

Tradycyjnie kombinacja norweska rozpoczęła się od konkursu skoków na skoczni normalnej. Szczepan Kupczak uzyskał 89,5 metra i z notą 87,5 punktów zajął 32. miejsce. Andrzej Szczechowicz skoczył 82,5 metra i z notą 76,4 punktów zajął 37. miejsce. Liderem po konkursie skoków był Japończyk Ryota Yamamoto, który wyprzedzał Austriaka Lukasa Greiderera i Niemca Juliana Schmida. Vincenz Geiger plasował się na 11. miejscu, a Joergen Graabak był 9. 

Oczywiście o medalach i końcowych pozycjach zadecydowała forma biegowa. Zawodnicy rywalizowali na trasie 10 kilometrów. Ostatecznie Szczepan Kupczak zajął 34. miejsce i stracił do zwycięzcy 5:16.6 minut. Niespełna dwie sekundy za nim i na 35. miejscu na metę wbiegł Andrzej Szczechowicz. Ostatecznie udział w rywalizacji wzięło 44. zawodników. 

Złoty medal dla Vinzenza Geigera

Złoty medal olimpijski po finiszu na ostatnich metrach zdobył Niemiec Vinzenz Geiger. Z Norwegiem Joergenem Graabakiem wygrał o zaledwie pół narty. Trzecie miejsce po konkursie skoków utrzymał Austriak Lukas Greiderer, który na mecie stracił do złotego medalisty 6,6 sekundy. Miejsca tuż za podium zajęli Austriak Johannes Lamparter i doświadczony Niemiec Johannes Rydzek. Lider po konkursie skoków Ryota Yamamoto zajął ostatecznie 14. miejsce. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...