STS KOD PROMOCYJNY

Maciej Staręga na 22 miejscu w sprincie mężczyzn techniką dowolną. Norweg Johannes Hoesflot Klaebo mistrzem olimpijskim 

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaZimowe Igrzyska OlimpijskieMaciej Staręga na 22 miejscu w sprincie mężczyzn techniką dowolną. Norweg Johannes...

Dobry występ zaliczył Maciej Staręga w konkurencji sprintu mężczyzn techniką dowolną na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2022 w Pekinie. Polak zdołał awansować do ćwierćfinału i ostatecznie został sklasyfikowany na 22. miejscu. Dużo słabiej spisał się Kamil Bury, który zajął dopiero 58. miejsce w kwalifikacjach i na nich skończył swój udział. Mistrzem olimpijskim po raz drugi z rzędu został Norweg Johannes Hoesflot Klaebo. 

Dobry start Macieja Staręgi

Maciej Staręga w biegu kwalifikacyjnym uzyskał wynik 2:53.61 minuty, co dało mu 26. miejsce. Do ćwierćfinałów dostał się z jednym ze słabszych czasów (w sumie 30 zawodników w ćwierćfinałach), jednak już to należy uznać za sukces Polaka. W biegu ćwierćfinałowym trafił do bardzo mocnej obsady, a obok niego pobiegli: Joni Maki (Finlandia), Alexander Terentev (Rosja), James Clinton Schoonmaker (USA), Jovian Hediger (Szwajcaria) i Ondrej Cerny (Czechy). Polak ostatecznie zajął czwarte miejsce w tym biegu, a Rosjanin Terentev w dalszej części zawodów zdobył brązowy medal olimpijski. 

Tego startu do udanych nie zaliczy mniej doświadczony Kamil Bury. Polak pobiegł słabo w kwalifikacjach i ostatecznie został sklasyfikowany dopiero na 58. miejscu. Kamil Bury uzyskał czas 3:02.73 minuty i do awansu stracił blisko 8,5 sekundy. W rywalizacji udział wzięło 88. zawodników. 

Johannes Hoesflot Klaebo ponownie mistrzem

Ponownie mistrzem olimpijskim został Norweg Johannes Hoesflot Klaebo, który przed rozpoczęciem rywalizacji uznawany był za głównego faworyta. Srebrny medal zdobył Włoch Federico Pellegrino, a brązowy krążek wywalczył Rosjanin Alexander Terentev. Do wielkiego finału awansowali także: Joni Maki (Finlandia), Artem Maltsev (Rosja) i Oskar Svensson (Szwecja). 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...