Magdalena Czyszczoń jedzie do Pekinu po sukces z drużyną

Strona głównaZimowe Igrzyska OlimpijskieMagdalena Czyszczoń jedzie do Pekinu po sukces z drużyną

Magdalena Czyszczoń to polska panczenistka, która uzyskała prawo do startu w najbliższych Igrzyskach w Pekinie. Polka wchodzi w skład drużyny, która ma szansę włączyć się do walki o czołowe lokaty. Czy Polki powalczą o medal?

Upadek podczas debiutu na Igrzyskach

Wyjazd do Pekinu będzie dla Polki okazją do drugiego startu na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Przed czterema laty w Pjongczangu wystartowała w biegu masowym, jednak w półfinale zaliczyła upadek. Zdołała się pozbierać, jednak nie udało jej się awansować do finału tej konkurencji. Ostatecznie do sukcesu i startu w finale biegu masowego zabrakło jej zaledwie 2,3 sekundy. Tym razem Polka nie zakwalifikowała się do żadnego indywidualnego startu, dlatego całe swoje siły będzie mogła poświęcić na rywalizację drużynową. 

Czy Polki powalczą o medal?

Reprezentacja Polski kobiet w łyżwiarstwie szybkim odnosiła w XXI wieku spore sukcesy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Wszystko zaczęło się w Vancouver w 2010 roku, gdzie sięgnęliśmy po brązowy medal. Cztery lata później w Soczi było jeszcze lepiej, ponieważ Polki wywalczyły srebro. Obecny sezon to równa jazda polskiej drużyny, która została sklasyfikowana na 6. miejscu w Pucharze Świata. Niewielka strata punktowa do podium pokazuje, że między najlepszymi drużynami są naprawdę nieduże różnice. 

Głównymi faworytkami do złota są Kanadyjki, które wygrały wszystkie tegoroczne starty. Ponadto w walce o medale liczyć się będą: Japonki, Holenderki, Rosjanki, Norweżki. Chcielibyśmy, by w tym gronie znalazła się również reprezentacja Polski. Wszystko zależy od dyspozycji dnia. W naszym składzie najprawdopodobniej wystąpią: Natalia Czerwonka, Karolina Bosiek i Magdalena Czyszczoń. 

Bieg drużynowy zaplanowano na 15 lutego. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Niesamowita pogoń Hurkacza i awans do ćwierćfinału w Montrealu

Hubert Hurkacz w dobrym stylu odwrócił losy pojedynku z Hiszpanem Albertem Ramosem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Montrealu. Polak ma za...

A jednak! Mateusz Ponitka rozwiązał umowę z Zenitem i opuścił już Rosję

Mateusz Ponitka wrócił do Zenita St. Petersburg, ale jak się okazuje, nie na długo. W piątek kapitan reprezentacji Polski rozwiązał umowę z rosyjskim klubem...