STS KOD PROMOCYJNY

Magdalena Czyszczoń jedzie do Pekinu po sukces z drużyną

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaZimowe Igrzyska OlimpijskieMagdalena Czyszczoń jedzie do Pekinu po sukces z drużyną

Magdalena Czyszczoń to polska panczenistka, która uzyskała prawo do startu w najbliższych Igrzyskach w Pekinie. Polka wchodzi w skład drużyny, która ma szansę włączyć się do walki o czołowe lokaty. Czy Polki powalczą o medal?

Upadek podczas debiutu na Igrzyskach

Wyjazd do Pekinu będzie dla Polki okazją do drugiego startu na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Przed czterema laty w Pjongczangu wystartowała w biegu masowym, jednak w półfinale zaliczyła upadek. Zdołała się pozbierać, jednak nie udało jej się awansować do finału tej konkurencji. Ostatecznie do sukcesu i startu w finale biegu masowego zabrakło jej zaledwie 2,3 sekundy. Tym razem Polka nie zakwalifikowała się do żadnego indywidualnego startu, dlatego całe swoje siły będzie mogła poświęcić na rywalizację drużynową. 

Czy Polki powalczą o medal?

Reprezentacja Polski kobiet w łyżwiarstwie szybkim odnosiła w XXI wieku spore sukcesy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Wszystko zaczęło się w Vancouver w 2010 roku, gdzie sięgnęliśmy po brązowy medal. Cztery lata później w Soczi było jeszcze lepiej, ponieważ Polki wywalczyły srebro. Obecny sezon to równa jazda polskiej drużyny, która została sklasyfikowana na 6. miejscu w Pucharze Świata. Niewielka strata punktowa do podium pokazuje, że między najlepszymi drużynami są naprawdę nieduże różnice. 

Głównymi faworytkami do złota są Kanadyjki, które wygrały wszystkie tegoroczne starty. Ponadto w walce o medale liczyć się będą: Japonki, Holenderki, Rosjanki, Norweżki. Chcielibyśmy, by w tym gronie znalazła się również reprezentacja Polski. Wszystko zależy od dyspozycji dnia. W naszym składzie najprawdopodobniej wystąpią: Natalia Czerwonka, Karolina Bosiek i Magdalena Czyszczoń. 

Bieg drużynowy zaplanowano na 15 lutego. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

400 PLN za gola Holandii w meczu z Turcją

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy poprawnie gola Holandii w meczu z Turcją to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus w wysokości...