STS KOD PROMOCYJNY

Maryna Gąsienica-Daniel na ósmym miejscu w slalomie gigancie. Magdalena Łuczak i Zuzanna Czapska w 30

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaZimowe Igrzyska OlimpijskieMaryna Gąsienica-Daniel na ósmym miejscu w slalomie gigancie. Magdalena Łuczak i Zuzanna...

Dobry występ zaliczyły reprezentantki Polski podczas slalomu giganta na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2022 w Pekinie. Liderka naszej kadry Maryna Gąsienica-Daniel ukończyła zmagania na wysokim ósmym miejscu. Na 26. miejscu sklasyfikowana została Magdalena Łuczak, a na 30. Zuzanna Czapska. Niestety szansę olimpijskiego debiutu straciła Hanna Zięba, która pechowo upadła na treningu i nie została dopuszczona do tej konkurencji.

Solidny występ Maryny Gąsienicy-Daniel

Choć Maryna Gąsienica-Daniel nie należała do grona głównych faworytek w rywalizacji, to po cichu liczyliśmy na jej dobry występ. Przy zbiegu korzystnych okoliczności i bezbłędnych przejazdach mogła nawet powalczyć o medal. Ostatecznie w pierwszym przejeździe Polka pojechała bardzo spokojnie i ukończyła przejazd na 11. miejscu. Była to dobra pozycja do ataku na pierwszą 10., jednak wykluczała szanse Maryny Gąsienicy-Daniel na walkę o medal. Drugi przejazd naszej liderki był zdecydowanie lepszy, ponieważ zanotowała 4. czas w całej stawce. Ostatecznie pozwoliło jej to na zajęcie 8. miejsca w slalomie gigancie podczas igrzysk w Pekinie. Mistrzynią olimpijską została Szwedka Sara Hector, a za nią na podium znalazły się Szwedka Federica Brignone i Szwajcarka Lara Gut-Behrami. 

Dwie kolejne Polki w 30

W czołowej 30. tej konkurencji uplasowały się także dwie kolejne reprezentantki Polski. Magdalena Łuczak zajmowała 32. miejsce po pierwszym przejeździe, jednak w drugim znacznie się poprawiła i ostatecznie została sklasyfikowana na 26. miejscu. Na 30. miejscu znalazła się Zuzanna Czapska, która po pierwszym przejeździe zajmowała 37. miejsce. Oznacza to, że każda z naszych reprezentantek znacznie poprawiła się podczas drugiego przejazdu i zanotowały awans w końcowej klasyfikacji. 

Pech 16-letniej Hanny Zięby

O sporym pechu może mówić 16-letnia Hanna Zięba, która miała szanse na olimpijski debiut. Na treningu poprzedzającym rywalizację upadła, wskutek czego odniosła drobną kontuzję. Ostatecznie nie dopuszczono jej do startu i straciła szansę na debiut, choć liczymy na to, że jeszcze podczas tegorocznych igrzysk weźmie udział w innych konkurencjach w narciarstwie alpejskim. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...