STS KOD PROMOCYJNY

Michał Jasiczek nie ukończył drugiego przejazdu slalomu. Paweł Pyjas nie poradził sobie z pierwszym przejazdem 

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaZimowe Igrzyska OlimpijskieMichał Jasiczek nie ukończył drugiego przejazdu slalomu. Paweł Pyjas nie poradził sobie...

Za nami przejazd slalomu mężczyzn na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2022 w Pekinie. W pierwszym przejeździe bardzo dobrze zaprezentował się Michał Jasiczek, który na początku miał pewne problemy, jednak ostatecznie ukończył ten etap rywalizacji na 30. miejscu. Dużo mniej szczęścia miał Paweł Pyjas, który ponownie nie ukończył pierwszego przejazdu i nie został sklasyfikowany. Ostatecznie Michał Jasiczek nie poradził sobie z drugim przejazdem i również nie został sklasyfikowany. Mistrzem olimpijskim w slalomie został Francuz Clement Noel. 

Dobry początek i pechowe zakończenie w wykonaniu Michała Jasiczka

Reprezentant Polski Michał Jasiczek na trasie pierwszego przejazdu miał pewne problemy, jednak udało mu się utrzymać na trasie i ukończyć rywalizację. Pojechał bardzo przyzwoicie i po pierwszym przejeździe z czasem 57.4 sekundy zajmował 30. miejsce. Dawało to spore nadzieje przed drugim przejazdem, a dla Polaka utrzymanie 30. miejsca byłoby sporym sukcesem. Od początku drugiej części rywalizacji zaryzykował, co jednak się nie opłaciło.

Polski narciarz alpejski przez znaczną część trasy jechał bardzo dobrze, jednak pod koniec wypadł i ominął bramkę, przez co nie ukończył przejazdu i ostatecznie nie został sklasyfikowany. Było bardzo blisko, jednak sam zawodnik nie ukrywał, że ryzykował po to, by zająć jak najwyższą pozycję. W drugim przejeździe z trasy wypadło łącznie 7. zawodników, w tym Michael Matt i sklasyfikowanych zostało łącznie 45. zawodników. 

Słabszy start Pawła Pyjasa

Kolejny słaby start zanotował Paweł Pyjas, który nie ukończył pierwszego przejazdu i nie został sklasyfikowany. To kolejny słaby wynik Polaka na tegorocznych igrzyskach olimpijskich, których Paweł Pyjas na pewno nie zaliczy do udanych. 

Clement Noel mistrzem olimpijskim

Mistrzem olimpijskim w slalomie został Francuz Clement Noel, który zanotował znakomity czas drugiego przejazdu. Srebrny medal wywalczył lider na półmetku Austriak Johannes Strolz, a o wyniku zadecydował jego słaby drugi przejazd. Najniższe miejsce na podium i brązowy medal wywalczył Sebastian Foss-Solevaag. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...