Michał Jasiczek nie ukończył drugiego przejazdu slalomu. Paweł Pyjas nie poradził sobie z pierwszym przejazdem 

Strona głównaZimowe Igrzyska OlimpijskieMichał Jasiczek nie ukończył drugiego przejazdu slalomu. Paweł Pyjas nie poradził sobie...

Za nami przejazd slalomu mężczyzn na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2022 w Pekinie. W pierwszym przejeździe bardzo dobrze zaprezentował się Michał Jasiczek, który na początku miał pewne problemy, jednak ostatecznie ukończył ten etap rywalizacji na 30. miejscu. Dużo mniej szczęścia miał Paweł Pyjas, który ponownie nie ukończył pierwszego przejazdu i nie został sklasyfikowany. Ostatecznie Michał Jasiczek nie poradził sobie z drugim przejazdem i również nie został sklasyfikowany. Mistrzem olimpijskim w slalomie został Francuz Clement Noel. 

Dobry początek i pechowe zakończenie w wykonaniu Michała Jasiczka

Reprezentant Polski Michał Jasiczek na trasie pierwszego przejazdu miał pewne problemy, jednak udało mu się utrzymać na trasie i ukończyć rywalizację. Pojechał bardzo przyzwoicie i po pierwszym przejeździe z czasem 57.4 sekundy zajmował 30. miejsce. Dawało to spore nadzieje przed drugim przejazdem, a dla Polaka utrzymanie 30. miejsca byłoby sporym sukcesem. Od początku drugiej części rywalizacji zaryzykował, co jednak się nie opłaciło.

Polski narciarz alpejski przez znaczną część trasy jechał bardzo dobrze, jednak pod koniec wypadł i ominął bramkę, przez co nie ukończył przejazdu i ostatecznie nie został sklasyfikowany. Było bardzo blisko, jednak sam zawodnik nie ukrywał, że ryzykował po to, by zająć jak najwyższą pozycję. W drugim przejeździe z trasy wypadło łącznie 7. zawodników, w tym Michael Matt i sklasyfikowanych zostało łącznie 45. zawodników. 

Słabszy start Pawła Pyjasa

Kolejny słaby start zanotował Paweł Pyjas, który nie ukończył pierwszego przejazdu i nie został sklasyfikowany. To kolejny słaby wynik Polaka na tegorocznych igrzyskach olimpijskich, których Paweł Pyjas na pewno nie zaliczy do udanych. 

Clement Noel mistrzem olimpijskim

Mistrzem olimpijskim w slalomie został Francuz Clement Noel, który zanotował znakomity czas drugiego przejazdu. Srebrny medal wywalczył lider na półmetku Austriak Johannes Strolz, a o wyniku zadecydował jego słaby drugi przejazd. Najniższe miejsce na podium i brązowy medal wywalczył Sebastian Foss-Solevaag. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Orlen Wisła Płock rozpoczyna fazę pucharową Ligi Europejskiej. W 1/8 finału zagra z niemieckim TBV Lemgo

We wtorek 29 marca wieczorem szczypiorniści Orlen Wisły Płock rozpoczynają fazę pucharową rozgrywek Ligi Europejskiej. Po wygraniu swojej grupy, wicelider polskiej Superligi zmierzy się...

Niesamowita pogoń Hurkacza i awans do ćwierćfinału w Montrealu

Hubert Hurkacz w dobrym stylu odwrócił losy pojedynku z Hiszpanem Albertem Ramosem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Montrealu. Polak ma za...