Narciarka alpejska Magdalena Łuczak zadebiutuje na igrzyskach 

Strona głównaZimowe Igrzyska OlimpijskieNarciarka alpejska Magdalena Łuczak zadebiutuje na igrzyskach 

W Pekinie na pierwszy olimpijski start liczy 20-letnia Magdalena Łuczak. Polka do Pekinu pojedzie po naukę i jak najlepszy wynik. 

Doświadczenie zbierane w Pucharze Europy 

Młoda zawodniczka ubiegły sezon Pucharu Świata ukończyła na wysokiej 15. pozycji w klasyfikacji generalnej. Najlepiej szło jej w slalomie gigancie, gdzie była 11. w klasyfikacji. Ten sezon zaczęła na podobnym, solidnym poziomie. Po pierwszych startach zajmuje 20. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Europy, a w małej klasyfikacji slalomu giganta jest na 6. pozycji. Kwestią czasu wydaje się być moment, w którym młoda Polka będzie mogła powrócić do Pucharu Świata, w którym zadebiutowała w 2019 roku. Przedsmakiem tych występów był udział Magdaleny Łuczak w tegorocznych Mistrzostwach Świata. 

Dobry występ w Mistrzostwach Świata

Nasza juniorka bardzo dobrze poradziła sobie podczas tegorocznych Mistrzostw Świata, gdzie wystartowała w gigancie. Zajęła tam 19. miejsce, co należy uznać za spory sukces. Choć strata do Mistrzyni Lary Gut-Behrami wyniosła ponad 4,5 sekundy, to nasza alpejka nie ma się czego wstydzić. Magdalena Łuczak ma na swoim koncie dobre starty w Mistrzostwach Polski, gdzie zdobyła już 3 złote medale. Obecnie to druga najlepsza alpejka po Marynie Gąsienicy-Daniel. Ogromny potencjał młodej Polki sprawia, że w ciągu kilku lat może zacząć odgrywać kluczowe role w rywalizacji najlepszych zawodniczek na świecie. 

Dla kogo medal w Pekinie?

Oczywiście debiutująca na Igrzyskach Olimpijskich Magdalena Łuczak nie jest stawiana w roli faworytki do zdobycia medali. O te powinny walczyć inne narciarki alpejskie. Wśród nich jednym tchem wymienia się takie zawodniczki jak: Sofia Goggia i Federica Brignone (Włochy), Lara Gut-Behrami i Wendy Holdener (Szwajcaria), Mikaela Shiffrin i Breezy Johnson (USA), Petra Vlhova (Słowacja), Andreja Slokar (Słowenia), Lena Duerr (Niemcy) i Katahrina Liensberger (Austria). My po cichu liczymy na dobrym występ Magdaleny Łuczak oraz Maryny Gąsienicy-Daniel, która jest naszą najlepszą alpejką i pokazywała już, że może walczyć z najlepszymi. 

Rywalizacja w narciarstwie alpejskim odbywać się będzie od 6 do 19 lutego. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Jan Habdas brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich

Reprezentant Polski 19-letni Jan Habdas zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich, które odbywają się w kanadyjskim Whistler. Zawodnik, który w tym...