STS KOD PROMOCYJNY

Narciarka alpejska Magdalena Łuczak zadebiutuje na igrzyskach 

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaZimowe Igrzyska OlimpijskieNarciarka alpejska Magdalena Łuczak zadebiutuje na igrzyskach 

W Pekinie na pierwszy olimpijski start liczy 20-letnia Magdalena Łuczak. Polka do Pekinu pojedzie po naukę i jak najlepszy wynik. 

Doświadczenie zbierane w Pucharze Europy 

Młoda zawodniczka ubiegły sezon Pucharu Świata ukończyła na wysokiej 15. pozycji w klasyfikacji generalnej. Najlepiej szło jej w slalomie gigancie, gdzie była 11. w klasyfikacji. Ten sezon zaczęła na podobnym, solidnym poziomie. Po pierwszych startach zajmuje 20. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Europy, a w małej klasyfikacji slalomu giganta jest na 6. pozycji. Kwestią czasu wydaje się być moment, w którym młoda Polka będzie mogła powrócić do Pucharu Świata, w którym zadebiutowała w 2019 roku. Przedsmakiem tych występów był udział Magdaleny Łuczak w tegorocznych Mistrzostwach Świata. 

Dobry występ w Mistrzostwach Świata

Nasza juniorka bardzo dobrze poradziła sobie podczas tegorocznych Mistrzostw Świata, gdzie wystartowała w gigancie. Zajęła tam 19. miejsce, co należy uznać za spory sukces. Choć strata do Mistrzyni Lary Gut-Behrami wyniosła ponad 4,5 sekundy, to nasza alpejka nie ma się czego wstydzić. Magdalena Łuczak ma na swoim koncie dobre starty w Mistrzostwach Polski, gdzie zdobyła już 3 złote medale. Obecnie to druga najlepsza alpejka po Marynie Gąsienicy-Daniel. Ogromny potencjał młodej Polki sprawia, że w ciągu kilku lat może zacząć odgrywać kluczowe role w rywalizacji najlepszych zawodniczek na świecie. 

Dla kogo medal w Pekinie?

Oczywiście debiutująca na Igrzyskach Olimpijskich Magdalena Łuczak nie jest stawiana w roli faworytki do zdobycia medali. O te powinny walczyć inne narciarki alpejskie. Wśród nich jednym tchem wymienia się takie zawodniczki jak: Sofia Goggia i Federica Brignone (Włochy), Lara Gut-Behrami i Wendy Holdener (Szwajcaria), Mikaela Shiffrin i Breezy Johnson (USA), Petra Vlhova (Słowacja), Andreja Slokar (Słowenia), Lena Duerr (Niemcy) i Katahrina Liensberger (Austria). My po cichu liczymy na dobrym występ Magdaleny Łuczak oraz Maryny Gąsienicy-Daniel, która jest naszą najlepszą alpejką i pokazywała już, że może walczyć z najlepszymi. 

Rywalizacja w narciarstwie alpejskim odbywać się będzie od 6 do 19 lutego. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...