Narciarka alpejska Magdalena Łuczak zadebiutuje na igrzyskach 

Strona głównaZimowe Igrzyska OlimpijskieNarciarka alpejska Magdalena Łuczak zadebiutuje na igrzyskach 

W Pekinie na pierwszy olimpijski start liczy 20-letnia Magdalena Łuczak. Polka do Pekinu pojedzie po naukę i jak najlepszy wynik. 

Doświadczenie zbierane w Pucharze Europy 

Młoda zawodniczka ubiegły sezon Pucharu Świata ukończyła na wysokiej 15. pozycji w klasyfikacji generalnej. Najlepiej szło jej w slalomie gigancie, gdzie była 11. w klasyfikacji. Ten sezon zaczęła na podobnym, solidnym poziomie. Po pierwszych startach zajmuje 20. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Europy, a w małej klasyfikacji slalomu giganta jest na 6. pozycji. Kwestią czasu wydaje się być moment, w którym młoda Polka będzie mogła powrócić do Pucharu Świata, w którym zadebiutowała w 2019 roku. Przedsmakiem tych występów był udział Magdaleny Łuczak w tegorocznych Mistrzostwach Świata. 

Dobry występ w Mistrzostwach Świata

Nasza juniorka bardzo dobrze poradziła sobie podczas tegorocznych Mistrzostw Świata, gdzie wystartowała w gigancie. Zajęła tam 19. miejsce, co należy uznać za spory sukces. Choć strata do Mistrzyni Lary Gut-Behrami wyniosła ponad 4,5 sekundy, to nasza alpejka nie ma się czego wstydzić. Magdalena Łuczak ma na swoim koncie dobre starty w Mistrzostwach Polski, gdzie zdobyła już 3 złote medale. Obecnie to druga najlepsza alpejka po Marynie Gąsienicy-Daniel. Ogromny potencjał młodej Polki sprawia, że w ciągu kilku lat może zacząć odgrywać kluczowe role w rywalizacji najlepszych zawodniczek na świecie. 

Dla kogo medal w Pekinie?

Oczywiście debiutująca na Igrzyskach Olimpijskich Magdalena Łuczak nie jest stawiana w roli faworytki do zdobycia medali. O te powinny walczyć inne narciarki alpejskie. Wśród nich jednym tchem wymienia się takie zawodniczki jak: Sofia Goggia i Federica Brignone (Włochy), Lara Gut-Behrami i Wendy Holdener (Szwajcaria), Mikaela Shiffrin i Breezy Johnson (USA), Petra Vlhova (Słowacja), Andreja Slokar (Słowenia), Lena Duerr (Niemcy) i Katahrina Liensberger (Austria). My po cichu liczymy na dobrym występ Magdaleny Łuczak oraz Maryny Gąsienicy-Daniel, która jest naszą najlepszą alpejką i pokazywała już, że może walczyć z najlepszymi. 

Rywalizacja w narciarstwie alpejskim odbywać się będzie od 6 do 19 lutego. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Niesamowita pogoń Hurkacza i awans do ćwierćfinału w Montrealu

Hubert Hurkacz w dobrym stylu odwrócił losy pojedynku z Hiszpanem Albertem Ramosem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Montrealu. Polak ma za...

A jednak! Mateusz Ponitka rozwiązał umowę z Zenitem i opuścił już Rosję

Mateusz Ponitka wrócił do Zenita St. Petersburg, ale jak się okazuje, nie na długo. W piątek kapitan reprezentacji Polski rozwiązał umowę z rosyjskim klubem...