STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew na 15 miejscu i z awansem do drugiej części rywalizacji par tanecznych

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaZimowe Igrzyska OlimpijskieNatalia Kaliszek i Maksym Spodyriew na 15 miejscu i z awansem do...

W łyżwiarstwie figurowym w konkursie par tanecznych możemy oglądać Natalię Kaliszek i Maksyma Spodyriewa. Reprezentanci Polski zajmują po pierwszej części 15. miejsce w stawce, dzięki czemu awansowali do drugiej części konkursu tanecznego, w której wystąpi dwadzieścia najlepszych par. Liderami na tym etapie pozostają Francuzi Gabriela Papadakis i Guillaume Cizeron. 

Polska para na 15 miejscu po pokazie tańca rytmicznego

Pierwszym akordem rywalizacji par tanecznych na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2022 w Pekinie był taniec rytmiczny. Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew uzyskali w tańcu rytmicznym 70,32 punktów, co daje im na półmetku 15. miejsce. Pokaz tańca dowolnego zaplanowano na poniedziałek 14 lutego, a Polacy będą chcieli powalczyć o poprawę swojej pozycji. Mają ku temu spore szanse, ponieważ ich straty do czołowej dziesiątki nie są duże. 

Francuzi prowadzą po pokazie tańca rytmicznego

Liderami na półmetku rywalizacji są Francuzi Gabriella Papadakis i Guillaume Cizeron. Zgromadzili oni na swoim koncie 90,83 punktów i z niewielką przewagą wyprzedzają Rosjan. Na drugim miejscu znajdują się Victoria Sinitsina i Nikita Katsalapov z 88,85 punktami. Trzecie miejsce zajmują aktualnie Amerykanie Madison Hubbell i Zachary Donohue, którzy mają aktualnie na koncie 87,13 punktów. W walce o medale powinny liczyć się także kolejne pary ze Stanów Zjednoczonych, Rosji, Kanady i Włoch.  

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...