Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew na 15 miejscu i z awansem do drugiej części rywalizacji par tanecznych

Strona głównaZimowe Igrzyska OlimpijskieNatalia Kaliszek i Maksym Spodyriew na 15 miejscu i z awansem do...

W łyżwiarstwie figurowym w konkursie par tanecznych możemy oglądać Natalię Kaliszek i Maksyma Spodyriewa. Reprezentanci Polski zajmują po pierwszej części 15. miejsce w stawce, dzięki czemu awansowali do drugiej części konkursu tanecznego, w której wystąpi dwadzieścia najlepszych par. Liderami na tym etapie pozostają Francuzi Gabriela Papadakis i Guillaume Cizeron. 

Polska para na 15 miejscu po pokazie tańca rytmicznego

Pierwszym akordem rywalizacji par tanecznych na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2022 w Pekinie był taniec rytmiczny. Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew uzyskali w tańcu rytmicznym 70,32 punktów, co daje im na półmetku 15. miejsce. Pokaz tańca dowolnego zaplanowano na poniedziałek 14 lutego, a Polacy będą chcieli powalczyć o poprawę swojej pozycji. Mają ku temu spore szanse, ponieważ ich straty do czołowej dziesiątki nie są duże. 

Francuzi prowadzą po pokazie tańca rytmicznego

Liderami na półmetku rywalizacji są Francuzi Gabriella Papadakis i Guillaume Cizeron. Zgromadzili oni na swoim koncie 90,83 punktów i z niewielką przewagą wyprzedzają Rosjan. Na drugim miejscu znajdują się Victoria Sinitsina i Nikita Katsalapov z 88,85 punktami. Trzecie miejsce zajmują aktualnie Amerykanie Madison Hubbell i Zachary Donohue, którzy mają aktualnie na koncie 87,13 punktów. W walce o medale powinny liczyć się także kolejne pary ze Stanów Zjednoczonych, Rosji, Kanady i Włoch.  

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak wygląda liga bez Lewandowskiego?

Niemiecka Bundesliga zawsze kojarzyła się z polskimi piłkarzami. W ostatnich latach największą furorę robił tam rzecz jasna Robert Lewandowski, który jednak w lipcu zdecydował...