Natalia Maliszewska jedzie do Pekinu po medal

Strona głównaZimowe Igrzyska OlimpijskieNatalia Maliszewska jedzie do Pekinu po medal

Wśród kandydatek do zdobycia medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie znajduje się Natalia Maliszewska. Reprezentantka Polski w short tracku od lat należy do światowej czołówki. Obecny sezon zakończyła na 3. miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, co jest dobrą prognozą przed zbliżającymi się Igrzyskami. 

Od lat w światowej czołówce

Natalia Maliszewska to 26-letnia łyżwiarka z Białegostoku, która kilka lat temu przebojem wdarła się do światowej czołówki w short tracku. Od tego czasu jeździ bardzo regularnie i szybko, dlatego jednym tchem może być wymieniana w gronie głównych faworytek do zdobycia medalu olimpijskiego. Na motywację Polki nie można narzekać, ponieważ w swoim dorobku nie ma jeszcze olimpijskiego krążka. Na swoim koronnym dystansie 500 metrów w Pjongczang (2018) zajęła dopiero 11. miejsce i trudno sobie wyobrazić, że w lutym nie poprawi tego wyniku w Pekinie. 

Niedawno zakończony sezon to pokaz mocy Natalii Maliszewskiej, która ukończyła rywalizację na 3. miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na 500 metrów. W tym czasie wygrała Puchar Świata rozgrywany na torze olimpijskim, co pokazuje, że powinna doskonale odnaleźć się podczas najważniejszej rywalizacji od 4. lat. Ostatnie miesiące to także doskonała jazda Polki na dystansie 1000 metrów, gdzie zajęła ostatecznie 7. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W Pekinie może powalczyć o medal na obu dystansach.

Poszła w ślady siostry

Reprezentantka Polski miała się od kogo uczyć. Sukcesy w short tracku odnosiła także jej starsza siostra Patrycja Maliszewska. To ona rozpropagowała ten sport w Polsce, a jej sukcesy w tym zdobycie medalu Mistrzostw Świata i zwycięstwa w zawodach Pucharu Świata opisywane były na głównych stronach portali informacyjnych. 

Od lat liderką kadry jest jednak młodsza Natalia Maliszewska, która nie ukrywa, że do Pekinu jedzie po pierwszy olimpijski medal dla Polski w short tracku. 

Dotychczasowe sukcesy

W dotychczasowym dorobku Polka ma już Wicemistrzostwo Świata z Montrealu (2018), Mistrzostwo Europy z Dordrechtu (2019) oraz zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sezonie 2018/19. Ponadto jest multimedalistką Mistrzostw Polski oraz rekordzistką kraju. W ostatnich miesiącach coraz lepiej spisuje się także w rywalizacji na 1000 metrów, co sprawia, że będzie miała dodatkową szansę na medal. Natalia Maliszewska wciąż czeka na upragniony medal olimpijski i wierzymy w to, że zdobędzie go już podczas najbliższych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. 

Z kim Polka powalczy o medal?

Największą rywalką Polki wydaje się być Włoszka Arianna Fontana, która w tym sezonie zdobyła Puchar Świata i w żadnych zawodach nie spadła poniżej 2. miejsca. W gronie faworytek wymienia się również Kim Boutin z Kanady, która ukończyła Puchar Świata na 2. miejscu. Tuż za nią uplasowała się Polka. Ponadto w gronie głównych rywalek w walce o medal na 500 metrów warto wymienić Suzanne Schulting i Xandrę Velzebouer z Holandii, Fan Kexin z Chin, Florence Brunelle z Kanady i Choi Min-Jeong z Korei Południowej. 

Bukmacherzy nieco niżej oceniają szanse Natalii Maliszewskiej na zdobycie medalu na dystansie 1000 metrów, jednak tu również stać ją na dobrą jazdę i walkę z najlepszymi. Puchar Świata na tym dystansie wygrała wspominana już Suzanne Schulting i to ona będzie główną faworytką do złota. Wśród innych pretendentek do walki o medale wymienia się Kristen Santos (USA), Courtneu Serault (Kanada), Sofię Proswirnową (Rosja) oraz czołowe łyżwiarki z klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na 500 metrów. 

Rywalizacja będzie bardzo wyrównana, jednak my liczymy na dobrą i szybką jazdę Natalii Maliszewskiej, która z Pekinu może wrócić z medalami. Jeżeli Polka pojedzie na miarę swoich możliwości, to powinna dać nam wiele radości.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Trzy występy w styczniu, a potem…? Plany Meronka na 2023 rok

Adrian Meronk w 2022 grał najlepiej w swojej karierze, ale obecny sezon zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco. Najwięcej mówi się o starcie polskiego golfisty...

Media Curling Club Warszawa zdominował turniej o mistrzostwo PFKC

Trwa walka o odrodzenie polskiego curlingu. Tegoroczne mistrzostwa Polskiej Federacji Klubów Curlingowych zostały zdominowane przez zespoły Media Curling Club Warszawa. Wśród pań triumfowała drużyna...