STS KOD PROMOCYJNY

Para taneczna Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew powalczy w Pekinie o poprawę wyniku z Pjongczangu

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaZimowe Igrzyska OlimpijskiePara taneczna Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew powalczy w Pekinie o poprawę...

Pewna udziału w Pekinie jest nasza najlepsza para taneczna Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew. Siedmiokrotni Mistrzowie Polski powalczą o poprawę rezultatu z Pjongczangu, gdzie zajęli 14. miejsce. Czy kontuzja Natalii Kaliszek wpłynie na ich start w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich?

Pewna kwalifikacja po Mistrzostwach Świata

Para taneczna Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew zapewniła sobie udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie podczas swojego startu w marcowych Mistrzostwach Świata. To pierwsi reprezentanci Polski, którzy wywalczyli przepustki do Pekinu. Wspominane Mistrzostwa Świata odbyły się w szwedzkim Sztokholmie, a nasza para zajęła w nich wysokie 12. miejsce. Dotychczas to ich drugi najlepszy wynik na imprezie tej rangi w historii. 

Wielokrotni Mistrzowie Polski i czołowa para Europy

Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew to multimedaliści Mistrzostw Polski. Wspólnie wywalczyli już 7 tytułów z rzędu i od wielu lat żadna inna para w Polsce nie jest w stanie im zagrozić. Poza sukcesami na krajowym podwórku nasza eksportowa para taneczna zdobywa również miejsca na podium zawodów rangi Challanger Series, a w sezonie 2017/18 udało im się nawet wygrać podczas startu w Tallinie. 

Od wielu lat nasi reprezentanci zaliczają się do czołowych par w Europie, jednak wciąż brakuje im spektakularnego sukcesu. Najbliżej byli w sezonie 2018/19, gdzie zajęli 5. miejsce na Mistrzostwach Europy. Do medalu zabrakło wówczas bardzo niewiele. Oczywiście o podobny sukces będzie trudno podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, jednak zajęcie miejsca w granicach pierwszej 10. trzeba będzie uznać za spory sukces. 

Poprawić wynik z Pjongczangu

Start w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie będzie drugą taką okazją dla pary Kaliszek i Spodyriew. Reprezentanci Polski wystąpili przed czterema laty w Pjongaczngu, gdzie w zawodach par tanecznych zostali sklasyfikowani na 14. miejscu. Od tamtej pory forma Polaków wzrasta i na pewno będą chcieli poprawić ten rezultat podczas lutowych startów w Pekinie. 

Kontuzja Natalii Kaliszek

W połowie listopada Natalia Kaliszek doznała kontuzji podczas treningu, gdy niefortunnie upadła na lód. Docierały do nas niepokojące sygnały, jednak na szczęście skończyło się tylko na strachu. Zawodniczka po niespełna dwóch tygodniach absencji wróciła do treningu i jest w pełnym cyklu przygotowań do zbliżających się Igrzysk Olimpijskich. Ostatnim sprawdzianem przed startem w Pekinie będą zaplanowane na styczeń Mistrzostwa Europy w łyżwiarstwie figurowym. 

Kto powinien liczyć się w walce o medale?

Polacy nie należą do faworytów w rywalizacji par tanecznych w łyżwiarstwie figurowym. W tym gronie wymienia się przede wszystkim pary z Rosji, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Włoch i Wielkiej Brytanii. Przy dobrej dyspozycji dnia reprezentanci Polski mogą powalczyć o miejsce w pierwszej 10. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polacy w Premier League. Jak biało-czerwoni grali lidze angielskiej 23/24?

Premier League jest uważana za najbardziej elitarne rozgrywki ligowe na świecie. Znajduje się tam kilku zawodników reprezentujących biało-czerwone barwy narodowe, jednak niewielu z nich...

Stoch vs Małysz, czyli królewski pojedynek największych polskich skoczków

Mówisz skoki narciarskie, myślisz Małysz…, Stoch…, no właśnie, który z nich był lepszy? Który odniósł więcej sukcesów? A może obu skoczków po prostu nie...