Pech Natalii Maliszewskiej. Polka nie wystartuje w wyścigu olimpijskim na 500 metrów

Autor
Strona głównaZimowe Igrzyska OlimpijskiePech Natalii Maliszewskiej. Polka nie wystartuje w wyścigu olimpijskim na 500 metrów

Natalia Maliszewska może mówić o ogromnym pechu, ponieważ w wyniku zarażenia koronawirusem nie wystartuje ostatecznie w wyścigu na 500 metrów w short tracku, gdzie wymieniana była w gronie głównych faworytek do zdobycia medalu. To prawdziwa tragedia Polki, która do końca miała nadzieję na start i zdobycie upragnionego medalu olimpijskiego. Wciąż brakuje go w jej kolekcji. 

Zakażenie na 7 dni przed startem

Na 7 dni przed startem kwalifikacji w short tracku w biegu na 500 metrów kobiet stało się to, czego każdy się obawiał. Nasza nadzieja olimpijska i zdecydowanie jedna z najlepszych panczenistek na świecie Natalia Maliszewska, otrzymała pozytywny wynik testu na koronawirusa. Do startu pozostał tydzień i rozpoczęła się walka z czasem. Kolejne testy dawały złudną nadzieję na to, że Polce uda się wykurować i zostanie dopuszczona bez treningów do kwalifikacji. W środę na przemian otrzymywała pozytywne i negatywne wyniki. 

Niestety w piątek 4 lutego Polka otrzymała dwa kolejne pozytywne wyniki testów i została wykluczona z udziału na swojej koronnej konkurencji. To wielka tragedia dla Natalii Maliszewskiej, która do Pekinu poleciała po olimpijski medal. Zbieg pechowych okoliczności sprawił, że nie będzie mogła o niego powalczyć. 

Czy Polka wystartuje w biegu na 1000 metrów?

Natalia Maliszewska ma jeszcze szansę na udział w biegu na 1000 metrów, do którego kwalifikacje rozpoczną się 9 lutego. Do tego czasu musi otrzymać dwa z rzędu negatywne wyniki testów, na co jest duża szansa. Niestety przystąpi do rywalizacji bez przygotowania treningowego, a na dwukrotnie dłuższym dystansie nie jest zaliczana już do głównych faworytek do medalu. Kto wie, może jednak podrażniona ambicja pozwoli jej włączyć się niespodziewanie do walki o medal. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...