STS KOD PROMOCYJNY

Piotrowi Michalskiemu zabrakło 0,03 sekundy do brązowego medalu. Damian Żurek i Marek Kania z dobrymi wynikami

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaZimowe Igrzyska OlimpijskiePiotrowi Michalskiemu zabrakło 0,03 sekundy do brązowego medalu. Damian Żurek i Marek...

Ogromne emocje towarzyszyły zmaganiom sprinterów w łyżwiarstwie szybkim na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2022 w Pekinie. Piotr Michalski zajął wysokie 5. miejsce i stracił do brązowego medalu zaledwie 0,03 sekundy. Ogromny sukces był naprawdę blisko. Bardzo dobrze pojechali również Damian Żurek (11. miejsce) oraz Marek Kania (16.). Mistrzem olimpijskim został reprezentant gospodarzy Tingyu Gao. 

Historyczny występ Piotra Michalskiego 

Przed rozpoczęciem rywalizacji Piotr Michalski stawiany był w szerokim gronie kandydatów do walki o medale w sprincie panczenistów. Nasz mistrz Europy wystartował stosunkowo słabo, jednak z każdym kolejnym metrem poprawiał tempo biegu i ostatecznie na linię mety wjechał z trzecim wynikiem, a do końca rywalizacji pozostały jeszcze trzy pary. Niestety wśród nich znalazło się dwóch zawodników, którzy ostatecznie wyprzedzili Polaka i ten spadł dopiero na 5. miejsce. Polak osiągnął czas 34.524 sekundy i stracił do złotego medalisty 0,2 sekundy. Do brązu zabrakło mu zaledwie 0,03 sekundy, czyli medal był dosłownie o włos. Mimo wszystko wynik osiągnięty przez Piotra Michalskiego to najlepszy rezultat w historii startów olimpijskich polskich panczenistów na dystansie 500 metrów. 

Dobra dyspozycja pozostałej dwójki Polaków

Bardzo dobrze zaprezentowali się również dwaj pozostali Polacy. Damian Żurek pojechał w siódmej parze z przyszłym mistrzem olimpijskim Tingyu Gao, który pobił rekord olimpijski. Napędzany jazdą Chińczyka Polak osiągnął dobry wynik i zajął ostatecznie 11. miejsce. Stracił do swojego rywala 0,41 sekundy. Najsłabiej poszło jadącemu w dziesiątej parze Markowi Kani, który rywalizację ukończył na 16. miejscu ze stratą 0,6 sekundy do zwycięzcy. 

Azjatyckie podium 

Wszystkie trzy miejsca na podium zajęli reprezentanci Azji. Mistrzem olimpijskim został Chińczyk Tingyu Gao. Srebrny medal wywalczył Min Kyu Cha z Korei Południowej, który stracił do złota 0,07 sekundy. Najniższe miejsca na podium zdobył Japończyk Wataru Morishage. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...