Polki na 8 miejscu w wyścigu drużynowym w łyżwiarstwie szybkim. Kanadyjki ze złotymi medalami

Strona głównaZimowe Igrzyska OlimpijskiePolki na 8 miejscu w wyścigu drużynowym w łyżwiarstwie szybkim. Kanadyjki ze...

Reprezentantki Polski w łyżwiarstwie szybkim zakończyły rywalizację drużynową na 8. miejscu, przegrywając we wtorek 15 lutego w finale D z Białorusinkami. Polki pojechały w składzie: Karolina Bosiek, Natalia Czerwonka i Magdalena Czyszczoń. Mistrzyniami olimpijskimi zostały Kanadyjki, które w wielkim finale pokonały aż o 11 sekund Japonki i ustanowiły przy tym rekord olimpijski. 

Wyrównana jazda Polek w ćwierćfinale

Polska drużyna pojawiła się na lodowisku 12 lutego, gdy wzięła udział w biegach ćwierćfinałowych. W swoim biegu Polki rywalizowały z Rosjankami i dość wyraźnie z nimi przegrały. Ostatecznie rywalki awansowały do półfinału zmagań olimpijskich, a Polki z czasem 3:01.92 minuty zajęły 7. miejsce w ćwierćfinałach i zakwalifikowały się do finału D. Tam pojechały z Białorusinkami, z którymi w kwalifikacjach wygrały o 0,08 sekundy. Do biegów półfinałowych poza Rosjankami awansowały także Japonki (pobiły ówczesny rekord olimpijski) Holenderki i Kanadyjki. 

Słabszy bieg Polek w pojedynku o 7 miejsce

Choć Polki minimalnie wygrały z Białorusinkami w ćwierćfinałach, to jednak w biegu o 7. miejsce musiały uznać ich wyższość i dość wyraźnie przegrały. Nasza drużyna dojechała do mety z czasem 3:03.19 minuty i o równo dwie sekundy przegrała z Białorusinkami. W konsekwencji zajęliśmy 8. miejsce (ostatnie) w tej konkurencji, w której przed laty zdobywaliśmy medale olimpijskie. Zarówno w kwalifikacjach, jak i w biegu finałowym Polki pojechały w tym samym składzie. 

Kanadyjki mistrzyniami olimpijskimi

Mistrzyniami olimpijskimi zostały Kanadyjki, które w wielkim finale pokonały Japonki, a wcześniej w półfinale uporały się z Holenderkami. Reprezentantki Kanady pojechały w finale 2:53.44 minuty i poprawiły rekord olimpijski Japonek sprzed trzech dni. Drugie na mecie Azjatki straciły do rywalek ponad 11 sekund. Trzecie miejsce i brązowe medale wywalczyły Holenderki, które w biegu o brąz pokonały o niespełna dwie sekundy Rosjanki. Na kolejnych miejscach uplasowały się Chinki i Norweżki. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Jan Habdas brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich

Reprezentant Polski 19-letni Jan Habdas zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich, które odbywają się w kanadyjskim Whistler. Zawodnik, który w tym...