STS KOD PROMOCYJNY

Polki w drugiej połowie stawki w biegu na 1500 metrów w łyżwiarstwie szybkim. Doświadczona Ireen Wüst mistrzynią olimpijską

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaZimowe Igrzyska OlimpijskiePolki w drugiej połowie stawki w biegu na 1500 metrów w łyżwiarstwie...

W rywalizacji kobiet na 1500 metrów w łyżwiarstwie szybkim na igrzyskach olimpijskich w Pekinie mogliśmy oglądać dwie reprezentantki Polski. Obie nie należały do grona faworytek i zgodnie z oczekiwaniami ekspertów i kibiców zajęły odległe lokaty. Natalia Czerwonka skończyła rywalizację na 19. miejscu, a Magdalena Czyszczoń na 30. miejscu. Mistrzynią olimpijską została doświadczona Holenderka Ireen Wüst, która przy okazji pobiła rekord olimpijski. 

Natalia Czerwonka na 19 miejscu

Zawodniczki startowały w odwrotnej kolejności do zajmowanych miejsc w Pucharze Świata. W związku z tym Natalia Czerwonka pojechała w ósmej parze, gdzie rywalizowała z Czeszką Nikolą Zdrahalovą. Bezpośrednia konfrontacja między tymi zawodniczkami wypadła na korzyść Polki, która z czasem 1:59.03 sekundy zajmowała piąte miejsce po swoim przejeździe. Ostatecznie pozostałe czternaście zawodniczek jadące po Polce wyprzedziło ją i Natalia Czerwonka skończyła olimpijską rywalizację na 1500 metrów na 19. pozycji. 

Magdalena Czyszczoń – na lodowisko wprost z izolacji

Niejako z marszu do rywalizacji przystąpiła Magdalena Czyszczoń, która tuż przed igrzyskami zaraziła się koronawirusem i trafiła do przymusowej izolacji. Bez treningu i odpowiedniego przygotowania Polka nie miała szans na dobry wynik. Wystartowała w drugiej parze i widać było, że znacznie odstaje od przeciwniczek. Ostatecznie przegrała bezpośrednią rywalizację z Belgijką Sandrine Tas i zajęła ostatnie – 30. miejsce w tej konkurencji. Była to najsłabsza para, ponieważ Belgijka została sklasyfikowana na 29. miejscu. 

Ireen Wüst mistrzynią olimpijską

Już po raz szósty w swojej karierze mistrzynią olimpijską została doświadczona Ireen Wüst. W biegu w Pekinie uzyskała wynik 1:53.28, co jest nowym rekordem olimpijskim. Srebrny medal zdobyła Japonka Miho Takagi ze stratą 0,44 sekundy do zwyciężczyni, a na trzecim miejscu podium uplasowała się inna Holenderka Antoinette de Jong. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...