STS KOD PROMOCYJNY

Polska drużyna mieszana odpadła w 1/8 slalomu równoległego. Nieznaczna porażka z brązowymi medalistami

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaZimowe Igrzyska OlimpijskiePolska drużyna mieszana odpadła w 1/8 slalomu równoległego. Nieznaczna porażka z brązowymi...

Za nami ostatnia z konkurencji w narciarstwie alpejskim podczas tegorocznych igrzysk olimpijskich w Pekinie. Oglądaliśmy w niej drużynę mieszaną reprezentacji Polski w składzie: Maryna Gąsienica-Daniel, Michał Jasiczek, Magdalena Łuczak i Paweł Pyjas. Niestety Polacy po wyrównanym pojedynku zremisowali 2:2 z faworyzowanymi Norwegami i ostatecznie musieli pożegnać się z rywalizacją. O zwycięstwie Norwegów zadecydował lepszy łączny czas przejazdów zawodników. Mistrzami olimpijskimi zostali reprezentanci Austrii. 

Maryna Gąsienica-Daniel i Paweł Pyjas wygrali swoje pary

Rywalizacja drużyn mieszanych w slalomie równoległym polega no rozegraniu czterech pojedynków 1:1. W pierwszej parze Polskę reprezentowała Maryna Gąsienica-Daniel, która jechała naprzeciw Marii Therese Tviberg. Polka dojechała do linii mety z czasem 24.94 sekundy, a jej rywalka nie ukończyła zjazdu i wyszliśmy na prowadzenie 1:0. Po Marynie Gąsienicy-Daniel na stoku pojawił się Michał Jasiczek, którego rywalem był Timon Haugan. Niestety Polak przegrał o 0,3 sekundy i Norwegowie doprowadzili do remisu. 

Chwilę później przegrywaliśmy już 1:2 po tym, jak Magdalena Łuczak nie ukończyła rywalizacji i przegrała z Theą Louise Stjernesund. Pod ścianą postawiony został Paweł Pyjas, który nie tylko musiał wygrać rywalizację z faworyzowanym Fabianem Wilkensem Solheimem, ale również pojechać bardzo szybko. Ostatecznie Polak dojechał do mety z czasem 24.71 sekundy, a jego rywal nie ukończył zjazdu. Niestety Polacy osiągnęli czas łączny gorszy od rywali i nie awansowali dalej. 

Austriacy mistrzami olimpijskimi

Mistrzami olimpijskimi w slalomie równoległym drużyn mieszanych zostali Austriacy w składzie: Katharina Trippe, Stefan Brennsteiner, Katharina Liensberger i Johannes Strolz. Srebrne medale i drugie miejsce wywalczyli Niemcy w składzie: Lena Duerr, Julian Rauchfuss, Emma Aicher i Alexander Schmid. Na najniższym stopniu podium znaleźli się pogromcy Polaków.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...