STS KOD PROMOCYJNY

Przeciętny występ polskich biathlonistek w biegu na 15 kilometrów. Najlepsza Monika Hojnisz-Staręga była 20

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaZimowe Igrzyska OlimpijskiePrzeciętny występ polskich biathlonistek w biegu na 15 kilometrów. Najlepsza Monika Hojnisz-Staręga...

Przed biegiem indywidualnym na 15 kilometrów w biathlonie kobiet największe nadzieje wiązaliśmy z występem liderki naszej kadry Moniki Hojnisz-Staręgi. Na półmetku rywalizacji wyglądało to bardzo dobrze, ponieważ Polka była bezbłędna na strzelnicy i utrzymywała się w ścisłej czołówce. Niestety później było nieco gorzej i ostatecznie zajęła 20 miejsce. Pozostałe reprezentantki spisały się znacznie gorzej i zajęły odległe lokaty. Mistrzynią olimpijską została Niemka Denise Herrmann. 

Dobry początek Moniki Hojnisz-Staręgi

Pierwsze kilometry rywalizacji mogły rozbudzić apetyt polskich kibiców. Monika Hojnisz-Staręga bardzo długo utrzymywała się w ścisłej czołówce, dzięki dobrej dyspozycji na strzelnicy. Niestety wszystko załamało się w trzecim podejściu do strzelania, gdy Polka zanotowała pierwsze pudło. Na ostatniej rundzie również zaliczyła pudło, przez co do jej czasu doliczono dwie karne minuty. Po zsumowaniu kar i wyniku biegu Monika Hojnisz-Staręga zajęła 20. miejsce ze stratą 2:42,6 minuty do zwyciężczyni rywalizacji. 

Jak poszło pozostałym Polkom?

Druga z naszych reprezentantek była Kamila Żuk. Polka dobrze rozpoczęła, jednak na drugim strzelaniu zaliczyła dwa niecelne strzały, a kolejne pudło zanotowała na trzecim strzelaniu. Ostatecznie na mecie miała 4:50,0 minuty straty do złotej medalistki, co dało jej 36. miejsce. Kinga Zbylut również zanotowała trzy niecelne strzały w tym biegu, jednak jej forma biegowa była dużo niższa od koleżanki z reprezentacji. Ostatecznie na mecie miała 55. wynik i straciła do zwyciężczyni 6:42,0 minut. Zdecydowanie najsłabiej poszło Annie Mące, która aż dziewięciokrotnie pomyliła się na strzelnicy i zajęła 85. miejsce. Była to przedostatnia lokata wśród biathlonistek, które ukończyły rywalizację. Do złotej medalistki straciła ponad 14 minut. 

Niemka Denise Herrmann mistrzynią olimpijską

Mistrzynią olimpijską w biegu na 15 kilometrów została Niemka Denise Hermann. Drugie miejsce ze stratą niespełna 9,5 sekundy zajęła Francuzka Anais Chevalier-Bouchet, a brązowy medal wywalczyła Norweżka Marte Olsbu Roeiseland. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...