STS KOD PROMOCYJNY

Saneczkarstwo: Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski na 9 miejscu w dwójkach podczas konkursu olimpijskiego w Pekinie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaZimowe Igrzyska OlimpijskieSaneczkarstwo: Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski na 9 miejscu w dwójkach podczas...

Nasza dwójka saneczkarzy Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęła 9. miejsce w zawodach olimpijskich podczas igrzysk w Pekinie. Po pierwszym przejeździe nasi saneczkarze plasowali się oczko wyżej i mogli mieć nadzieje na jeszcze lepszy rezultat. Ostatecznie 9. miejsce na igrzyskach to dobry wynik i pokaz tego, że Polacy mogą włączyć się do walki z najlepszymi. Po raz trzeci z rzędu złoto olimpijskie w tej konkurencji zdobyli Niemcy Tobias Wendl i Tobias Artl. 

Dobry pierwszy ślizg i 8 miejsce

W pierwszym ślizgu Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski osiągnęli wynik 58.992 sekund. Dzięki temu zajmowali wysokie 8. miejsce ze stratą do prowadzących Niemców 0,737 sekundy. Złoci medaliści prowadzili już na półmetku, jednak ich przewaga nad rodakami Tonim Eggertem i Saschą Beneckenem wynosiła zaledwie 0,045 sekundy. Trzecie miejsce po pierwszym przejeździe zajmowali Austriacy Thomas Steu i Lorenz Koller, którzy znakomicie jeździli także podczas treningów. 

Równy drugi ślizg i 9 miejsce na mecie

Drugi ślizg w wykonaniu naszej pary również był bardzo dobry i równy. Ostatecznie pozwoliło to na zajęcie 9. miejsca w stawce 17. zespołów biorących udział w rywalizacji saneczkowych dwójek. W drugim ślizgu Polacy zostali wyprzedzeni przez Rosjan Aleksandra Denisyewa i Władysława Antonowa. Polacy do zwycięzców stracili 1,511 sekundy, a do brązowego medalu równo sekundę. 

Trzecie złoto z rzędu dla Tobiasa Wendla i Tobiasa Artla

Po raz trzeci z rzędu złoty medal zdobyła para Tobias Wendl i Tobias Artl. Niemcy wyprzedzili na mecie swoich rodaków Toniego Eggerta i Saschę Beneckena zaledwie o 0,099 sekundy. Trzecie miejsce ze stratą niewiele ponad 0,5 sekundy zajęli Austriacy Thomas Steu i Lorenz Koller. Dwa miejsca tuż za podium zajęły pary łotewskie Martins Bots i Roberts Plume, a także Andris Sics i Juris Sics. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...