STS KOD PROMOCYJNY

Short track: Natalia Maliszewska odpadła w ćwierćfinale. Kamila Stormowska nie przebrnęła kwalifikacji w biegu na 1000 metrów kobiet

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaZimowe Igrzyska OlimpijskieShort track: Natalia Maliszewska odpadła w ćwierćfinale. Kamila Stormowska nie przebrnęła kwalifikacji...

Niezwykle pechowo układają się tegoroczne igrzyska olimpijskie w Pekinie dla Natalii Maliszewskiej. Nasza najlepsza zawodniczka w short tracku nie została dopuszczona do swojej koronnej konkurencji, czyli biegu na 500 metrów. Tym razem wystartowała na dystansie dwukrotnie dłuższym i choć bez problemu wygrała swój bieg kwalifikacyjny, to w ćwierćfinale zaliczyła upadek i odpadła. Młodsza Kamila Stormowska już po kwalifikacjach pożegnała się z rywalizacją. Mistrzynią olimpijską została Holenderka Suzanne Schulting. 

Upadek Natalii Maliszewskiej po ataku w ćwierćfinale

Natalia Maliszewska wystąpiła w 7. biegów kwalifikacyjnym i dość spokojnie go wygrała. Na mecie wyprzedziła m.in. Rosjankę Ekaterinę Efremenkową i Kanadyjkę Alyson Charles. To dało jej awans do ćwierćfinałów i pozwoliło mieć nadzieję nawet na włączenie się do walki o medale.

Niestety bieg ćwierćfinałowy rozpoczął się nie pomyśli Polki, która musiała gonić rywalki i zdecydowała się na odważny atak, aby rzutem na taśmę awansować do półfinałów. Szarża ta zakończyła się upadkiem i ostatecznie Natalia Maliszewska dojechała na linię mety z dość dużą startą do pozostałych rywalek i na tym etapie pożegnała się z rywalizacją na 1000 metrów. 

Kamila Stormowska ostatnia w biegu kwalifikacyjnym

Bardzo wyrównany przebieg miał 8. bieg kwalifikacyjny, w którym wystąpiła Kamila Stormowska. Ostatecznie Polka zajęła w nim ostatnie miejsce i nie awansowała dalej, choć do szczęścia zabrakło jej niespełna 0,2 sekundy. To dobry występ młodej panczenistki, która w Pekinie zbiera cenne doświadczenie, które powinno zaprocentować już na kolejnych igrzyskach za cztery lata. 

Suzanne Schulting z olimpijskim złotem

Zgodnie z oczekiwaniami po złoty medal sięgnęła Holenderka Suzanne Schulting. Srebrny krążek wywalczyła Minjeong Choi z Korei Południowej, a brąz zawisł na szyi Belgijki Hanne Desmet. W wielkim finale wystąpiły także Amerykanka Kristen Santos i Włoszka Arianna Fontana. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...