STS KOD PROMOCYJNY

Short track: Natalia Maliszewska odpadła w ćwierćfinale. Kamila Stormowska nie przebrnęła kwalifikacji w biegu na 1000 metrów kobiet

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaZimowe Igrzyska OlimpijskieShort track: Natalia Maliszewska odpadła w ćwierćfinale. Kamila Stormowska nie przebrnęła kwalifikacji...

Niezwykle pechowo układają się tegoroczne igrzyska olimpijskie w Pekinie dla Natalii Maliszewskiej. Nasza najlepsza zawodniczka w short tracku nie została dopuszczona do swojej koronnej konkurencji, czyli biegu na 500 metrów. Tym razem wystartowała na dystansie dwukrotnie dłuższym i choć bez problemu wygrała swój bieg kwalifikacyjny, to w ćwierćfinale zaliczyła upadek i odpadła. Młodsza Kamila Stormowska już po kwalifikacjach pożegnała się z rywalizacją. Mistrzynią olimpijską została Holenderka Suzanne Schulting. 

Upadek Natalii Maliszewskiej po ataku w ćwierćfinale

Natalia Maliszewska wystąpiła w 7. biegów kwalifikacyjnym i dość spokojnie go wygrała. Na mecie wyprzedziła m.in. Rosjankę Ekaterinę Efremenkową i Kanadyjkę Alyson Charles. To dało jej awans do ćwierćfinałów i pozwoliło mieć nadzieję nawet na włączenie się do walki o medale.

Niestety bieg ćwierćfinałowy rozpoczął się nie pomyśli Polki, która musiała gonić rywalki i zdecydowała się na odważny atak, aby rzutem na taśmę awansować do półfinałów. Szarża ta zakończyła się upadkiem i ostatecznie Natalia Maliszewska dojechała na linię mety z dość dużą startą do pozostałych rywalek i na tym etapie pożegnała się z rywalizacją na 1000 metrów. 

Kamila Stormowska ostatnia w biegu kwalifikacyjnym

Bardzo wyrównany przebieg miał 8. bieg kwalifikacyjny, w którym wystąpiła Kamila Stormowska. Ostatecznie Polka zajęła w nim ostatnie miejsce i nie awansowała dalej, choć do szczęścia zabrakło jej niespełna 0,2 sekundy. To dobry występ młodej panczenistki, która w Pekinie zbiera cenne doświadczenie, które powinno zaprocentować już na kolejnych igrzyskach za cztery lata. 

Suzanne Schulting z olimpijskim złotem

Zgodnie z oczekiwaniami po złoty medal sięgnęła Holenderka Suzanne Schulting. Srebrny krążek wywalczyła Minjeong Choi z Korei Południowej, a brąz zawisł na szyi Belgijki Hanne Desmet. W wielkim finale wystąpiły także Amerykanka Kristen Santos i Włoszka Arianna Fontana. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...