STS KOD PROMOCYJNY

Solidne treningi Szczepana Kupczaka. Andrzej Szczechowicz wypadł nieco gorzej 

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaZimowe Igrzyska OlimpijskieSolidne treningi Szczepana Kupczaka. Andrzej Szczechowicz wypadł nieco gorzej 

Za nami trzy oficjalne treningi na skoczni normalnej, w których udział we wtorek wzięli najlepsi kombinatorzy norwescy na świecie. Szczepan Kupczak zdecydował się na udział tylko w dwóch pierwszych sesjach treningowych, a Andrzej Szczechowicz skakał trzykrotnie. Na skoczni dużo lepiej wypadał Kupczak. Najdalej na treningach latali Austriak Franz-Josef Rehrl i Norweg Espen Andersen. 

Dobre skoki Szczepana Kupczaka

Polak na pewno nie zalicza się do grona faworytów w kombinacji norweskiej. Jakikolwiek wynik w granicach pierwszej 20. byłby dla niego sporym sukcesem, jednak do tego potrzebna jest dobra dyspozycja na skoczni. W pierwszym wtorkowym treningu Szczepan Kupczak skoczył 98 metrów, co dało mu 10. miejsce. Nieco słabiej spisał się w drugim skoku, gdy uzyskał 92,5 metra i zajął 26. miejsce. Z trzeciego skoku zrezygnował, jednak dyspozycja Polaka na skoczni daje nadzieje na dobry wynik na igrzyskach. 

Słabsze skoki w wykonaniu Andrzeja Szczechowicza

Z dwójki naszych reprezentantów na skoczni gorzej spisywał się Andrzej Szczechowicz. Podczas pierwszego treningu wylądował na 78 metrze, co dało mu ostatecznie 29. miejsce wśród 34. zawodników. Jeszcze gorzej Polak wyglądał na drugim treningu, gdy skoczył 74,5 metra i zajął przedostatnie miejsce (41.) wśród sklasyfikowanych kombinatorów norweskich. W ostatnim treningu udział wzięło 31. zawodników, a Polak po uzyskaniu 82 metrów zajął w nim 29. miejsce. Liczymy na to, że w konkursie olimpijskim będzie tylko lepiej. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...