Świetna jazda Magdaleny Czyszczoń i Karoliny Bosiek. Obie Polki w finale wyścigu masowego na igrzyskach w Pekinie

Autor
Strona głównaZimowe Igrzyska OlimpijskieŚwietna jazda Magdaleny Czyszczoń i Karoliny Bosiek. Obie Polki w finale wyścigu...

Z bardzo dobrej strony na zakończenie zmagań w łyżwiarstwie szybkim na tegorocznych igrzyskach olimpijskich w Pekinie pokazały się polskie panczenistki. Magdalena Czyszczoń i Karolina Bosiek awansowały do wielkiego finału, a pierwsza z nich zdobyła w nim punkty, dzięki czemu zakończyła rywalizację na 10. miejscu. Mistrzynią olimpijską została niezawodna Holenderka Irene Schouten. 

Bardzo dobry wynik Magdaleny Czyszczoń

Magdalen Czyszczoń rozpoczęła rywalizację w pierwszym biegu półfinałowym, którego stawką był awans do wielkiego finału. Zgodnie z zasadami kwalifikacji, do finału awansowało osiem najlepszych zawodniczek. Polka była bardzo aktywna, co pozwoliło jej zdobyć 4 punkty na finiszach sprinterskich. Dzięki temu zajęła 6. miejsce w półfinale i była pewna startu w finale, co już było sporym sukcesem. Na tym jednak nie koniec, ponieważ w rywalizacji najlepszych panczenistek na świecie Magdalena Czyszczoń zdobyła dwa punkty i ostatecznie finał zakończyła na wysokim 10. miejscu. 

Pech Karoliny Bosiek w finale

Do wielkiego finału awansowała także Karolina Bosiek, która wystartowała w drugim biegu półfinałowym. Tam nasza reprezentantka zdobyła 6 punktów na ostatnim finiszu i została sklasyfikowana na 5. miejscu, czyli tuż za Irene Schouten przyszłą złotą medalistką. Niestety w finale polska panczenistka miała więcej pecha i upadła. Ostatecznie została zdyskwalifikowana, podobnie jak Chinka Qishi Li. Awans do finału Karoliny Bosiek to także spory sukces i dobry prognostyk przed kolejnymi startami. 

Irene Schouten z Holandii złotą medalistką

Przed rozpoczęciem biegu miał on jedną faworytkę, która nie zawiodła. Po złoty medal olimpijski pewnie sięgnęła Irene Schouten, która zdobyła łącznie 60 punktów. Drugie miejsce i srebrny medal wywalczyła Kanadyjka Ivanie Blondin z 40. punktami. Na trzecim miejscu podium została sklasyfikowana Włoszka Francesca Lollobrigida, która w finale zdobyła 20 punktów. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...