STS KOD PROMOCYJNY

Zbigniew Bródka nie wystartuje w biegu na 1500 metrów

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweZbigniew Bródka nie wystartuje w biegu na 1500 metrów

Z powodu kontuzji nasz najbardziej doświadczony panczenista Zbigniew Bródka nie wystartuje w biegu na 1500 metrów, który zaplanowano na 8 lutego. Polak nie był zaliczany do grona faworytów w tej rywalizacji, dlatego podjął decyzję o wycofaniu się. Powodem tej decyzji jest nabawienie się urazu mięśnia przywodziciela uda na jednym z ostatnich treningów. 

Polak skupi się na biegu masowym

Zbigniew Bródka podjął decyzję o wycofaniu się z biegu na 1500 metrów w obawie przed pogłębieniem się urazu mięśnia przywodziciela. Dla Polaka priorytetem na tych igrzyskach jest bieg masowy, który odbędzie się 19 lutego. Do tego czasu nasz panczenista ma jeszcze dwanaście dni, żeby spokojnie się wykurować i przygotować formę na swój olimpijski start w karierze. O powodach swojej decyzji Zbigniew Bródka poinformował kibiców za pośrednictwem swojego profilu na Instagramie. Informacja spotkała się ze zrozumieniem kibiców i środowiska sportowego, które mocno liczy na start naszego medalisty olimpijskiego z Soczi w biegu masowym. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...