Bartłomiej Kowalski Indywidualnym Mistrzem Polski do lat 21

Strona głównaŻużelBartłomiej Kowalski Indywidualnym Mistrzem Polski do lat 21

Bartłomiej Kowalski nie miał sobie równych i sięgnął po Indywidualne Mistrzostwo Polski do lat 21. na żużlu. Finałowe zmagania Młodzieżowych IMP rozegrano w środowy wieczór na torze w Lublinie. W zawodach zabrakło jednego z faworytów Mateusza Cierniaka. Ostatecznie po zloty medal sięgnął Bartłomiej Kowalski, który wykręcił 13 punktów. Na podium znaleźli się jeszcze: Bartosz Bańbor i Damian Ratajczak. 

Wycofanie Cierniaka i groźny upadek Przyjemskiego

Tuż przed finałowymi zawodami Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski z rywalizacji wycofał się jeden z faworytów Mateusz Cierniak. Powodem takiej decyzji było odnowienie się urazu braku tego zawodnika. Pierwszy bieg z udziałem Wiktora Przyjemskiego przyniósł kolejne wycofanie. Zawodnik ten zaliczył groźnie wyglądający wypadek i nie był w stanie kontynuować jazdy. 

Bartłomiej Kowalski mistrzem Polski U-21

W środowy wieczór w Lublinie zdecydowanie najlepiej i najrówniej jeździł Bartłomiej Kowalski. Zawodnik WTS Sparty Wrocław wygrała aż 4 z 5 wyścigów i zgromadził 13 punktów. Dzięki temu pewnie wywalczył tytuł indywidualnego mistrza Polki do lat 21. To zasłużone zwycięstwo zawodnika, który w Lublinie czuł się doskonale. Tylko raz przyjechał na trzeciej pozycji, co tylko potwierdza skalę jego dominacji. To kolejny sukces tego zawodnika, ponieważ w tym roku sięgnął również po drużynowe: mistrzostwo świata juniorów, mistrzostwo Europy juniorów oraz mistrzostwo Europy seniorów. 

Wyrównana walka o podium 

Za plecami Bartłomieja Kowalskiego toczyła się emocjonująca walka o podium. Po rundzie zasadniczej po 11 punktów miało aż czterech żużlowców: Oskar Paluch, Bartosz Bańbor, Damian Ratajczak i Kacper Pludra. Ten ostatni udział w finale zapewnił sobie rzutem na taśmę po tym, jak z rywalizacji wycofał się Mateusz Cierniak. O końcowej klasyfikacji na miejscach 2-5 decydował bieg dodatkowy. Wicemistrzem Polski do lat 21 został zaledwie 16-letni Bartosz Bańbor. W biegu dodatkowym wyprzedził Damiana Ratajczaka, który wywalczył brązowy medal. Poza podium skończyli Oskar Paluch i Kacper Pludra. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....