STS KOD PROMOCYJNY

Bartłomiej Kowalski Indywidualnym Mistrzem Polski do lat 21

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaŻużelBartłomiej Kowalski Indywidualnym Mistrzem Polski do lat 21

Bartłomiej Kowalski nie miał sobie równych i sięgnął po Indywidualne Mistrzostwo Polski do lat 21. na żużlu. Finałowe zmagania Młodzieżowych IMP rozegrano w środowy wieczór na torze w Lublinie. W zawodach zabrakło jednego z faworytów Mateusza Cierniaka. Ostatecznie po zloty medal sięgnął Bartłomiej Kowalski, który wykręcił 13 punktów. Na podium znaleźli się jeszcze: Bartosz Bańbor i Damian Ratajczak. 

Wycofanie Cierniaka i groźny upadek Przyjemskiego

Tuż przed finałowymi zawodami Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski z rywalizacji wycofał się jeden z faworytów Mateusz Cierniak. Powodem takiej decyzji było odnowienie się urazu braku tego zawodnika. Pierwszy bieg z udziałem Wiktora Przyjemskiego przyniósł kolejne wycofanie. Zawodnik ten zaliczył groźnie wyglądający wypadek i nie był w stanie kontynuować jazdy. 

Bartłomiej Kowalski mistrzem Polski U-21

W środowy wieczór w Lublinie zdecydowanie najlepiej i najrówniej jeździł Bartłomiej Kowalski. Zawodnik WTS Sparty Wrocław wygrała aż 4 z 5 wyścigów i zgromadził 13 punktów. Dzięki temu pewnie wywalczył tytuł indywidualnego mistrza Polki do lat 21. To zasłużone zwycięstwo zawodnika, który w Lublinie czuł się doskonale. Tylko raz przyjechał na trzeciej pozycji, co tylko potwierdza skalę jego dominacji. To kolejny sukces tego zawodnika, ponieważ w tym roku sięgnął również po drużynowe: mistrzostwo świata juniorów, mistrzostwo Europy juniorów oraz mistrzostwo Europy seniorów. 

Wyrównana walka o podium 

Za plecami Bartłomieja Kowalskiego toczyła się emocjonująca walka o podium. Po rundzie zasadniczej po 11 punktów miało aż czterech żużlowców: Oskar Paluch, Bartosz Bańbor, Damian Ratajczak i Kacper Pludra. Ten ostatni udział w finale zapewnił sobie rzutem na taśmę po tym, jak z rywalizacji wycofał się Mateusz Cierniak. O końcowej klasyfikacji na miejscach 2-5 decydował bieg dodatkowy. Wicemistrzem Polski do lat 21 został zaledwie 16-letni Bartosz Bańbor. W biegu dodatkowym wyprzedził Damiana Ratajczaka, który wywalczył brązowy medal. Poza podium skończyli Oskar Paluch i Kacper Pludra. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...