Bartosz Zmarzlik z drugim tytułem Mistrza Polski z rzędu!

Strona głównaŻużelBartosz Zmarzlik z drugim tytułem Mistrza Polski z rzędu!

Bartosz Zmarzlik w kapitalnym stylu wygrał trzecią rundę Indywidualnych Mistrzostw Polski i obronił tytuł najlepszego żużlowca w kraju. W ostatniej rundzie w Rzeszowie rękawicę próbował rzucić mu Dominik Kubera, jednak to najlepszy zawodnik ostatnich lat w Polsce i na świecie ponownie okazał się lepszy. Wicemistrzem Polski został Dominik Kubera, a brązowym medalistą Janusz Kołodziej. Zmarzlik obronił tytuł jako pierwszy żużlowiec od 2002 roku, wcześniej dokonał tego Tomasz Gollob.

Finałowy powrót do Rzeszowa

Trzecia i finałowa runda Indywidualnych Mistrzostw Polski 2022 na żużlu odbyła się w Rzeszowie. Tym samym turniej finałowy powrócił do stolicy Podkarpacia po około 60. latach. Z takiego obrotu spraw musiał cieszyć się Bartosz Zmarzlik, który na co dzień jeździ w barwach Stali Gorzów. To sprawia, że tamtejszy tor zna, jak własną kieszeń. Aby obronić tytuł mistrzowski, musiał pojechać lepiej niż jego główny konkurent Dominik Kubera. Obaj przed finałową rundą mieli taki sam dorobek punktowy.

Dominacja Bartosza Zmarzlika od pierwszego startu

W wielkim finale Bartosz Zmarzlik nie pozostawił złudzeń swoim konkurentom. Od początku był prawdziwym dominatorem. W rundzie zasadniczej zdobył aż 17 punktów, na co złożyło się pięć zwycięstw i jedno drugie miejsce. Z najlepszym rezultatem awansował do finału i tam również okazał się zdecydowanie najszybszy. Tym samym obronił tytuł Mistrza Polski i dokonał tego jako pierwszy zawodnik od 2022 roku. Wówczas tej samej sztuki dokonał Tomasz Gollob. Drugie miejsce w finałowych zawodach zajął Jakub Miśkowiak, a na trzecim miejscu uplasował się Dominik Kubera. W wielkim finale oglądaliśmy jeszcze Bartosza Smektałę.

Wicemistrzem Polski w 2022 roku został Dominik Kubera z Motoru Lublin, który stracił do Zmarzlika aż 8 punktów w ostatnich zawodach. Brązowym medalistą mistrzostw Polski został Janusz Kołodziej z Unii Leszno. Ten zgromadził 32 punkty i do najlepszego stracił aż 17. Za podium znaleźli się kolejno: Jarosław Hampel (Motor Lublin), Maciej Janowski (Sparta Wrocław) i Bartosz Smektała (Włókniarz Częstochowa).