Bartosz Zmarzlik mistrzem świata. Dominacja Polaka w Grand Prix Szwecji

Strona głównaŻużelBartosz Zmarzlik mistrzem świata. Dominacja Polaka w Grand Prix Szwecji

Bartosz Zmarzlik po raz trzeci w karierze został mistrzem świata na żużlu. Polak od początku do końca zdominował zmagania w Grand Prix w Szwecji w Malili i nie pozostawił rywalom złudzeń. Choć do końca cyklu Speedway Grand Prix zostały jeszcze jedne zawody, to Polak już teraz jest pewny tytułu. To trzeci w ostatnich czterech lata triumf Bartosz Zmarzlika, czym potwierdza, że jest zdecydowanie najlepszy na świecie. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. 

Pojechał jak po swoje

Na dwie rundy przed zakończeniem cyklu Speedway Grand Prix Bartosz Zmarzlik miał 20 punktów przewagi na drugim w klasyfikacji Duńczykiem Leonem Madsenem. Oznaczało to, że jak skończy zmagania w Szwecji przed nim, to zapewni sobie kolejny tytuł mistrzowski w swojej karierze. Tak też się stało, a Bartosz Zmarzlik nie pozostawił żadnych wątpliwości. Polski żużlowiec od początku do końca dominował na torze w Szwecji. W rundzie zasadniczej tylko dwukrotnie nie wygrał i zajął drugie miejsce. Pozostałe wyścigi wygrywał i zasłużenie sięgnął po kolejny tytuł mistrza świata. Jego głównego konkurenta Leona Madsena zabrakło w wielkim finale. Drugie miejsce zajął Szwed Fredrik Lindgren, a trzecie kolejny z Polaków Maciej Janowski. 

Bartosz Zmarzlik wygrał zarówno półfinał, jak i finał. Dzięki temu zdobył Grand Prix Szwecji i powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej Speedway Grand Prix. Ma już 30 punktów nad drugim Leonem Madsenem, który już teraz jest praktycznie pewien wicemistrzostwa świata. Na trzecim miejscu znajduje się Patryk Dudek, który ma 99 punktów i o dwa wyprzedza Roberta Lamberta z Wielkiej Brytanii. Kolejne miejsca zajmuje jego rodak Dan Bewley oraz Polak Maciej Janowski. 

Finałowe zawody w Toruniu

Finałowe zawody tegorocznego cyklu odbędą się w Toruniu 1 października. Bartosz Zmarzlik już teraz jest pewien tytułu, więc w mieście Kopernika pojedzie bez zbędnego obciążenia. Zawody będą niezwykle istotne dla Patryka Dudka, który walczy o brązowy medal. Swoje do ugrania ma również Maciej Janowski, który walczy o pozostanie w cyklu Speedway Grand Prix na kolejny sezon. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Jarosław „pasha” Jarząbkowski zawalczy na HIGH League 6!

Jarosław „pasha” Jarząbkowski wraca do sportów walki. Federacja High League ogłosiła, że jeden z najlepszych graczy CS:GO ponownie zawalczy na ich gali. „Pasha” w...

Kacper Stokowski pobił rekord Polski na 50 metrów stylem grzbietowym

Kacper Stokowski ze znakomitej strony pokazał się podczas sesji eliminacyjnej na mistrzostwach świata w Melbourne. Młody Polak okazał się najlepszy na dystansie na 50...