STS KOD PROMOCYJNY

Bartosz Zmarzlik trzeci w Grand Prix Polski

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaŻużelBartosz Zmarzlik trzeci w Grand Prix Polski

Na trzecim miejscu zawody Speedway Grand Prix Polski 2022 zakończył Bartosz Zmarzlik. Dwukrotny mistrz świata na stadionie w Gorzowie Wielkopolskim musiał uznać wyższość Duńczyka Andersa Thomsena i Słowaka Martina Vaculika. Czwarte miejsce w finale zajął Patryk Dudek. Trzecie miejsce w Gorzowie Wielkopolskim pozwoliło Bartoszowi Zmarzlikowi na umocnienie się na pozycji lidera tegorocznego cyklu. 

Trzecie miejsce po serii zasadniczej i w wielkim finale

W Gorzowie Wielkopolskim Bartosz Zmarzlik jeździł równo, jednak nie najszybciej. Po serii zasadniczej zajmował trzecie miejsce. Ten etap Grand Prix wygrał Martin Vaculik przed Danem Bewleyem z Wielkiej Brytanii. Bardzo atrakcyjnie zapowiadały się biegi półfinałowe. W pierwszym z nich najszybszy okazał się Patryk Dudek, który na taśmie wyprzedził Vaculika. Stawkę finalistów z drugiego biegu uzupełnili świetnie dysponowany Anders Thomsen i Bartosz Zmarzlik.

W wielkim finale najlepiej ruszył Duńczyk, a za nim pognał Martin Vaculik. To ta dwójka utrzymywała się z przodu i w takiej kolejności minęła linię mety na stadionie w Gorzowie Wielkopolskim. Bartosz Zmarzlik przy dopingu 13. tysięcy kibiców dojechał na trzecim miejscu. Czwarty był Patryk Dudek. Dla Duńczyka Andersa Thomsena to pierwsze zwycięstwo w turnieju Grand Prix w karierze. 

Bartosz Zmarzlik wciąż liderem

Zawody w Gorzowie Wielkopolskim były piątą rundę tegorocznych mistrzostw świata. Liderem pozostaje Bartosz Zmarzlik, który ma 78 punktów i już 18 oczek przewagi nad drugim Leonem Madsenem z Danii. Za nimi z dorobkiem 53 punktów znajdują się Martin Vaculik i Maciej Janowski, który w Grand Prix Polski nieoczekiwanie zajął dopiero 15. miejsce. Dalsze miejsca w klasyfikacji generalnej zajmują: Szwed Fredrik Lindgren, Brytyjczyk Tai Woffinden i Patryk Dudek. 

Kolejne zawody Speedway Grand Prix odbędą się dopiero 13 sierpnia. Wówczas najlepsi zawodnicy świata wystartują w walijskim Cardiff. Bartosz Zmarzlik ma szansę na odzyskanie tytułu mistrza świata po roku przerwy. Wcześniej Polak wygrywał dwukrotnie.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...