STS KOD PROMOCYJNY

Bartosz Zmarzlik wygrał Grand Prix Chorwacji w Gorican

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaŻużelBartosz Zmarzlik wygrał Grand Prix Chorwacji w Gorican

Bartosz Zmarzlik w kapitalnym stylu wygrał Grand Prix Chorwacji na torze w Gorican. Nie przeszkodziły mu nawet opady deszczu, które mocno utrudniały rywalizację oraz dotknięcie taśmy w drugim swoim biegu. Aktualny mistrz świata od zwycięstwa rozpoczyna tegoroczny cykl i daje sygnał, że znów jest bardzo mocny. W wielkim finale za plecami Polaka przyjechali Robert Lambert i Fredrik Lindgren. Pozostałym Polakom poszło znacznie gorzej. 

Dobry start i nieoczekiwana taśma

Zawody Grand Prix Chorwacji rozpoczęły się z opóźnieniem. Wszystko przez obfite opady deszczu, które utrudniały przygotowanie tory. Bartosz Zmarzlik wygrał kwalifikacje i później bez problemu triumfował w pierwszym biegu. W swoim drugim starcie dotknął jednak taśmy i został wykluczony. To niecodzienna sytuacja. Warto nadmienić, że Zmarzlik dopiero pierwszy raz w karierze został wykluczony w zawodach Grand Prix za dotknięcie taśmy. Na szczęście po biegu odpoczynku zareagował najlepiej, jak mógł. 

Mistrz świata kontynuował dobrą jazdę i plasował się w czołówce. Jeszcze w rundzie zasadniczej jeden bieg wygrał, a w dwóch pozostałych dojechał na drugim miejscu. Dzięki temu z piątego miejsca awansował do półfinałów. Niestety na tym etapie ze zmaganiami pożegnali się Patryk Dudek i Maciej Janowski. Bez dwóch na torze w Gorican nie mogli znaleźć swojego rytmu i trochę im zabrakło do tego, aby włączyć się do walki o coś więcej. Zajęli kolejno 11. i 14. miejsce. 

Profesor Zmarzlik w decydujących biegach 

W decydujących biegach oglądaliśmy prawdziwego profesora Bartosza Zmarzlika. Mistrz świata nie chciał nic zostawiać przypadkowi. W półfinale ruszył z krawężnika i wyszedł na prowadzenie. Utrzymał je do samego końca, a za jego plecami znalazł się Fredrik Lindgren. Bartosz Zmarzlik jako drugi wybierał pozycję startową na finał i zdecydował się jechać przy krawężniku. Okazało się to dobrym wyborem. Ponownie dobrze ruszył i na dystansie kontrolował sytuacje. W świetnym stylu sięgnął po zwycięstwo w Grand Prix Chorwacji i został pierwszym liderem cyklu mistrzostw świata. Kolejne miejsca w finale zajęli Robert Lambert, Fredrik Lindgren i Jason Doyle, który zanotował upadek i zszedł z toru. Dla Bartosza Zmarzlika to 19. wygrane Grand Prix w karierze. Kolejne zawody odbędą się 13 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...