Bartosz Zmarzlik wygrał Grand Prix Chorwacji w Gorican

Strona głównaŻużelBartosz Zmarzlik wygrał Grand Prix Chorwacji w Gorican

Bartosz Zmarzlik w kapitalnym stylu wygrał Grand Prix Chorwacji na torze w Gorican. Nie przeszkodziły mu nawet opady deszczu, które mocno utrudniały rywalizację oraz dotknięcie taśmy w drugim swoim biegu. Aktualny mistrz świata od zwycięstwa rozpoczyna tegoroczny cykl i daje sygnał, że znów jest bardzo mocny. W wielkim finale za plecami Polaka przyjechali Robert Lambert i Fredrik Lindgren. Pozostałym Polakom poszło znacznie gorzej. 

Dobry start i nieoczekiwana taśma

Zawody Grand Prix Chorwacji rozpoczęły się z opóźnieniem. Wszystko przez obfite opady deszczu, które utrudniały przygotowanie tory. Bartosz Zmarzlik wygrał kwalifikacje i później bez problemu triumfował w pierwszym biegu. W swoim drugim starcie dotknął jednak taśmy i został wykluczony. To niecodzienna sytuacja. Warto nadmienić, że Zmarzlik dopiero pierwszy raz w karierze został wykluczony w zawodach Grand Prix za dotknięcie taśmy. Na szczęście po biegu odpoczynku zareagował najlepiej, jak mógł. 

Mistrz świata kontynuował dobrą jazdę i plasował się w czołówce. Jeszcze w rundzie zasadniczej jeden bieg wygrał, a w dwóch pozostałych dojechał na drugim miejscu. Dzięki temu z piątego miejsca awansował do półfinałów. Niestety na tym etapie ze zmaganiami pożegnali się Patryk Dudek i Maciej Janowski. Bez dwóch na torze w Gorican nie mogli znaleźć swojego rytmu i trochę im zabrakło do tego, aby włączyć się do walki o coś więcej. Zajęli kolejno 11. i 14. miejsce. 

Profesor Zmarzlik w decydujących biegach 

W decydujących biegach oglądaliśmy prawdziwego profesora Bartosza Zmarzlika. Mistrz świata nie chciał nic zostawiać przypadkowi. W półfinale ruszył z krawężnika i wyszedł na prowadzenie. Utrzymał je do samego końca, a za jego plecami znalazł się Fredrik Lindgren. Bartosz Zmarzlik jako drugi wybierał pozycję startową na finał i zdecydował się jechać przy krawężniku. Okazało się to dobrym wyborem. Ponownie dobrze ruszył i na dystansie kontrolował sytuacje. W świetnym stylu sięgnął po zwycięstwo w Grand Prix Chorwacji i został pierwszym liderem cyklu mistrzostw świata. Kolejne miejsca w finale zajęli Robert Lambert, Fredrik Lindgren i Jason Doyle, który zanotował upadek i zszedł z toru. Dla Bartosza Zmarzlika to 19. wygrane Grand Prix w karierze. Kolejne zawody odbędą się 13 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Zuzanna Bednarz w finale debla w turnieju ITF W15 w Szarm el-Szejk

Zuzanna Bednarz osiągnęła kolejny sukces w swojej karierze. Młoda Polka dotarła do finału turnieju deblowego rangi TF W15 w egipskim Szarm el-Szejk. Zuzanna Bednarz...

Azarenka pokonana. Świetny mecz Magdy Linette w Pekinie

Magda Linette w świetnym stylu pokonała Białorusinkę Victorię Azarenkę i awansowała do II rundy turnieju China Open rangi WTA 1000 w Pekinie. Polka przeciwstawiła...