STS KOD PROMOCYJNY

Bartosz Zmarzlik wygrał Grand Prix w Gorzowie Wielkopolskim

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaŻużelBartosz Zmarzlik wygrał Grand Prix w Gorzowie Wielkopolskim

Mistrz świata Bartosz Zmarzlik w znakomitym stylu wygrał zawody Speedway Grand Prix na torze w Gorzowie Wielkopolskim. Reprezentant Polski okazał się bezkonkurencyjny. W wielkim finale wyprzedził Leona Madsena z Danii i Fredrika Lindgrena ze Szwecji. Dzięki temu umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu. Na torze w Gorzowie Wielkopolskim oglądaliśmy jeszcze innych reprezentantów Polski, jednak poszło im nieco słabiej. 

Słaby początek i świetny finisz Bartosza Zmarzlika

Po pierwszym biegu w wykonaniu Bartosza Zmarzlika wielu kibiców przecierało oczy ze zdumienia. Wszystko dlatego, że Polak dojechał dopiero na trzecim miejscu i wywalczył tylko punkt. To słaby początek, jak na broniącego tytułu mistrza świata Zmarzlika. Na szczęście później wszystko wróciło do normy. Od tego momentu nasz mistrz wygrał każdy pojedynczy bieg. Na pierwszym miejscu skończył fazę zasadniczą zawodów Speedway Grand Prix na torze w Gorzowie Wielkopolskim

Tak też było w półfinale, gdzie nie dał rywalom żadnych szans. W jednym biegu ze Zmarzlikiem startował Maciej Janowski. Niestety w tym półfinale dojechał na ostatniej pozycji i zabrakło go w walce o podium zawodów. Finał rozgrywano na trzy starty. Po pierwszym upadku obyło się jeszcze bez wykluczeń. Drugi upadek spowodował wykluczenie Australijczyka Jasona Doyle’a. Za trzecim razem udało się dojechać do mety i na pierwszym miejscu finiszował Bartosz Zmarzlik. Dzięki czemu wygrał swoje trzecie zawody Grand Prix w tym sezonie. Kolejne miejsca zajęli Duńczyk Leon Madsen i Szwed Fredrik Lindgren. 

Jak poszło pozostałym Polakom?

Niestety słabiej poszło pozostałym Polakom. W półfinale odpadł Maciej Janowski, który zmagania ostatecznie ukończył na siódmym miejscu. Patryk Dudek pojechał poniżej swoich możliwości i zajął dopiero 12. miejsce. Na ostatniej 16. pozycji z dorobkiem jednego punktu finiszował Szymon Woźniak. Oskar Fajfer i Wiktor Jasiński pełnili rolę rezerwowych i nie mieli okazji zaprezentować się na torze. 

Bartosz Zmarzlik powiększa przewagę w klasyfikacji IMŚ

Po pięciu rozegranych rundach zdecydowanym liderem w klasyfikacji Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu jest Bartosz Zmarzlik. Na swoim koncie ma 90 punktów i o 21 oczek wyprzedza drugiego Jacka Holdera z Australii. Trzeci Fredrik Lindgren ma 22 punkty starty do Polaka. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...