STS KOD PROMOCYJNY

Bartosz Zmarzlik wygrał Grand Prix Niemiec!

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaŻużelBartosz Zmarzlik wygrał Grand Prix Niemiec!

Bartosz Zmarzlik w przekonującym stylu wygrał żużlowego Grand Prix Niemiec i umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej Indywidualnych Mistrzostw Świata. Broniący tytułu zawodnik od początku zmagań w Teterowie spisywał się bardzo dobrze. Wygrał pięć ostatnich biegów i zasłużenie stanął na najwyższym stopniu podium. Dzięki temu ma już 12 punktów przewagi nad drugim w klasyfikacji Jackiem Holderem z Australii. Niestety pozostałym Polakom poszło w Niemczech znacznie gorzej. 

Pewne zwycięstwo Zmarzlika w Teterowie

Oczywiście Bartosz Zmarzlik był jednym z faworytów do zwycięstwa w Grand Prix Niemiec rozgrywanym na torze w Teterowie. W pierwszych dwóch biegach mistrz świata dojeżdżał na drugim miejscu. Później zaczął wygrywać. Łącznie z półfinałem i finałem wygrał pięć ostatnich biegów. W każdym z nich pokazywał swoją dominację oraz doskonałe przygotowanie sprzętowe i fizyczne. W wielkim finale za jego plecami przyjechali Australijczycy Jason Doyle i Jack Holder. Tuż za podium zmagania skończył Szwed Kim Nilsson, dla którego awans do finału jest historycznym sukcesem. Tym razem zdecydowanie gorzej poszło drugiemu Szwedowi Fredrikowi Lindgrenowi, który stracił miejsce na podium klasyfikacji Speedway Grand Prix. 

Słabsza postawa pozostałych Polaków 

Niestety w Teterowie znacznie gorzej poszło pozostałym Polakom. Patryk Dudek zdobył w rundzie zasadniczej zaledwie 7 punktów i finiszował na 11. miejscu. Jeszcze gorzej spisał się Maciej Janowski. Ten zgromadził 5 punktów i ostatecznie zajął 13. pozycje. 

Zmarzlik zwiększa przewagę w generalce

Dobra postawa w Niemczech sprawiła, że Bartosz Zmarzlik powiększył swoją przewagę w klasyfikacji Speedway Grand Prix. Polak ma w niej 70 punktów i o 12 wyprzedza drugiego Jacka Holdera z Australii. Na najniższym stopniu podium jest jego rodak Jason Doyle, który do Zmarzlika traci 16 punktów. Pozostali Polacy plasują się daleko. Patryk Dudek jest 12., a Maciej Janowski dopiero 14. Dla Bartosza Zmarzlika wygrana w Niemczech była drugim triumfem w Grand Prix w tym sezonie. Kolejne zawody zostaną rozegrane już 24 czerwca w Gorzowie Wielkopolskim. Tam obrońca tytułu również będzie zaliczany do ścisłego grona faworytów. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...