STS KOD PROMOCYJNY

Bartosz Zmarzlik wygrał II rundę IMP na żużlu. W Pile wyprzedził Janowskiego i Dudka

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaŻużelBartosz Zmarzlik wygrał II rundę IMP na żużlu. W Pile wyprzedził Janowskiego...

Bartosz Zmarzlik nie miał sobie równych w Pile i wygrał II rundę Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. W wielkim finale finiszował przed Maciejem Janowski, Patrykiem Dudkiem i Jarosławem Hampelem. Dzięki temu broniący tytułu Bartosz Zmarzlik powiększył swoją przewagę w klasyfikacji IMP. Warto przypomnieć, że wygrał również I rundę rozgrywaną w Rzeszowie. Ostatnie zawody odbędą się 30 lipca w Krośnie. 

Pewne zwycięstwo Bartosza Zmarzlika

Dzień wcześniej na zawodach Grand Prix Szwecji w Malilli Bartosz Zmarzlik musiał uznać wyższość Patryka Dudka. W niedzielę w Pile było zupełnie inaczej. Zawodnik Platinum Motoru Lublin od początku zmagań spisywał się bardzo dobrze. Bez większych problemów awansował do wielkiego finału. Obok niego zameldował się w nim Patryk Dudek. W barażu o wejście rywalizowali: Jarosław Hampel, Maciej Janowski, Janusz Kołodziej i Dominik Kubera. Weszła pierwsza dwójka. 

Finał nie miał większej historii. Bartosz Zmarzlik wystartował najlepiej, a następnie kontrolował przebieg rywalizacji. Z bezpieczną przewagą dojechał do mety i wygrał II rundę Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. Drugie miejsce zajął Maciej Janowski, a trzecie Patryk Dudek. Za podium finiszował Jarosław Hampel. Bartosz Zmarzlik w Pile zgarnął 17 punktów do klasyfikacji IMP, dzięki czemu jeszcze powiększył swoją przewagę nad pozostałymi rywalami. Zawody Indywidualnych Mistrzostw Polski powróciły do Piły po 23. latach. 

Klasyfikacja punktowa IMP po zawodach w Pile

Znakomita jazda Bartosza Zmarzlika sprawiła, że dopisał do punktacji IMP 17 oczek. Zgarnął 16 punktów za wygraną w zawodach oraz dodatkowy punkt bonusowy za zwyciężenie w największej liczbie wyścigów. Dzięki temu po dwóch rundach ma na koncie 34 punkty i jest zdecydowanym liderem cyklu. Drugie miejsce zajmuje Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław) z dorobkiem 27 punktów. Na najniższym stopniu podium plasuje się Patryk Dudek (For Nature Solutions KS Apator Toruń), który uzbierał 25 punktów. Ostatnia runda Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu odbędzie się 30 czerwca w Krośnie i wiele wskazuje na to, że Bartosz Zmarzlik obroni tytuł mistrzowski. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...