STS KOD PROMOCYJNY

Bewley wygrał Grand Prix Polski we Wrocławiu. Bez Polaków na podium

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaŻużelBewley wygrał Grand Prix Polski we Wrocławiu. Bez Polaków na podium

Żużlowe Grand Prix Polski we Wrocławiu przyniosło nam wiele emocji. Od początku znakomicie przed polską publicznością spisywali się Polacy, jednak ostatecznie żaden z nich nie stanął na podium. Bartosz Zmarzlik nie awansował do finału, przez co stracił trochę ze swojej przewagi nad Leonem Madsenem. Tuż za podium zmagania zakończył Maciej Janowski. Zwycięzcą zawodów we Wrocławiu został Brytyjczyk Daniel Bewley. 

Kapitalne widowisko we Wrocławiu 

Najlepsi żużlowcy na świecie zaserwowali kibicom kapitalne widowisko na najwyższym poziomie. We Wrocławiu mieliśmy dosłownie wszystko. Żużlowcy jeździli szybko, a na okrążeniach nie brakowało skutecznych mijanek. Po rundzie zasadniczej prowadził Duńczyk Leon Madsen, który stopniowo odrabiał straty do Bartosza Zmarzlika w klasyfikacji generalnej. Tuz za nim znajdowali się Brytyjczycy Daniel Bewley i Robert Lambert, a także Maciej Janowski. Tym razem nieco gorzej punktował lider klasyfikacji cyklu Speedway Grand Prix Bartosz Zmarzlik. 

Nieudane półfinały Polaków

Do półfinałów awansowało trzech Polaków. Niestety nie były one zbyt udane dla biało-czerwonych. Na tym etapie ze zmaganiami pożegnali się Patryk Dudek i Bartosz Zmarzlik. Ten ostatni ukończył Grand Prix Polski we Wrocławiu na 5. miejscu. Do finału awansował tylko Maciej Janowski. Niestety w nim ukończył zmagania na czwartej pozycji. Najlepszy okazał się Daniel Bewley. Tuż za nim finiszowali kolejno Leon Madsen i Robert Lambert. 

Bartosz Zmarzlik wciąż liderem 

Bartosz Zmarzlik pozostał liderem klasyfikacji indywidualnych mistrzostw świata na żużlu. Polak na dwa turnieje Grand Prix przed końcem ma w dorobku 108 punktów. Równo o 16 oczek wyprzedza Leona Madsena z Danii. Na trzecie miejsce awansował Brytyjczyk daniel Bewley z dorobkiem 84 punktów. Kolejne zawody w cyklu zostaną rozegrane kolejno 17 września w Malili oraz na zakończenie 1 października w Toruniu. Bartosz Zmarzlik jest już bardzo blisko kolejnego tytułu Mistrza Świata na żużlu. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...