Dominik Kubera i Szymon Woźniak na podium Kryterium Asów w Bydgoszczy

Strona głównaŻużelDominik Kubera i Szymon Woźniak na podium Kryterium Asów w Bydgoszczy

Dwóch Polaków stanęło na podium zawodów żużlowych Kryterium Asów w Bydgoszczy. Drugie miejsce zajął Dominik Kubera, a na trzeciej pozycji uplasował się Szymon Woźniak. Tuż za podium znalazł się Kacper Woryna, a pewnym zaskoczeniem może być dopiero szóste miejsce mistrza świata Bartosza Zmarzlika. Najlepszy w Kryterium Asów był Artiom Łaguta z Rosji.

Mocna obsada Kryterium Asów

Już tradycyjnie w Kryterium Asów oglądaliśmy bardzo mocną obsadę. Czołowi żużlowcy polskiej ligi traktują ten start jako ważny element przygotowań do kolejnego sezonu. W związku z tym na starcie nie zabrakło m.in.: Bartosza Zmarzlika, Dominika Kubery i Jarosława Hampela (wszyscy Platinum Motor Lublin), Artioma Łaguty (Betard Sparta Wrocław), Nickiego Pedersena (ZOOleszcz GKM Grudziądz), Kacpra Woryny (Włókniarz Częstochowa), czy też Patryka Dudka (For Nature Solutions KS Apator Toruń). Nazwiska te gwarantowały ściganie się na najwyższym poziomie i tak też było w niedzielę w Bydgoszczy.

Dwóch Polaków na podium

Przez całe zawody najrówniej i najszybciej jeździł Rosjanin Artiom Łaguta. W pięciu biegach zgromadził 13 punktów i wygrał Kryterium Asów 2023. Za nim pasjonującą walkę o pozostałe dwa miejsca na podium stoczyło czterech żużlowców. Potrzebny był dodatkowy bieg, z którego ostatecznie wycofał się Nicki Pedersen. W dodatkowym starcie najlepiej spisał się Dominik Kubera, który zajął drugie miejsce. Na trzecim miejscu w Kryterium Asów uplasował się Szymon Woźniak ze Stali Gorzów, a tuż za podium Kacper Woryna. Dopiero szóste miejsce zajął Bartosz Zmarzlik, a czołową dziesiątkę zamknął Patryk Dudek. Łącznie na torze oglądaliśmy 16. zawodników.

Start Ekstraligi już 8 kwietnia

Kryterium Asów w Bydgoszczy to kolejny ważny element przygotowań do zbliżającego się sezonu ligowego. Oficjalny start już w sobotę wielkanocną 8 kwietnia. Cała kolejka zostanie rozegrana w dniach 8-9 kwietnia, a żużlowcy mają ostatnie dni na optymalne przygotowanie sprzętu i rozpoczęcie sezonu w wysokiej formie.