Dominik Kubera wygrał zawody o Złoty Kask w Opolu

Strona głównaŻużelDominik Kubera wygrał zawody o Złoty Kask w Opolu

Dominik Kubera nie miał sobie równych i wygrał zawody o Złoty Kask w Opolu. Jechał bardzo równo i na przestrzeni pięciu wyścigów zgromadził 13 punktów. Zawodnik Orlen Oil Motor Lublin udanie wszedł w obecny sezon. Drugie miejsce zajął Kacper Woryna z Tauron Włókniarz Częstochowa, a podium uzupełnił Przemysław Pawlicki z NovyHotel Falubaz Zielona Góra. Zaskoczeniem może być odległa siódma lokata mistrza świata Bartosza Zmarzlika.

Równa jazda i zasłużone zwycięstwo Dominika Kubery

W świąteczny poniedziałek na stadionie w Opolu zameldował się komplet widzów. Podziwiali oni zmagania najlepszych żużlowców w Polsce. Przed rokiem w turnieju o Złoty Kask triumfował Maciej Janowski. Tym razem zawodnikowi Betard Sparty Wrocław szło znacznie gorzej i zajął ósme miejsce. Show w Opolu skradł Dominik Kubera z Orlen Oil Motor Lublin. Jechał równo i szybko. Wygrał 3 z 5 wyścigów. W dwóch finiszował na drugim miejscu, co dało mu 13 punktów i pewne zwycięstwo. W tym roku Dominik Kubera będzie stałym uczestnikiem Speedway Grand Prix i już wiosną daje sygnały, że może liczyć się w walce o czołowe lokaty.

Drugie miejsce zajął Kacper Woryna z Tauron Włókniarz Częstochowa. Choć w drugim wyścigu przywiózł okrągłe zero, to jednak nie przeszkodziło mu to w stanięciu na podium. Brązowy medal wywalczył Przemysław Pawlicki z NovyHotel Falubaz Zielona Góra. Zaskoczeniem w Opolu była przeciętna postawa Bartosza Zmarzlika z Orlen Oil Motor Lublin. Mistrz świata w dwóch ostatnich wyścigach zdobył zaledwie po oczku, co dało mu siódme miejsce

Wyłoniono reprezentantów Polski w eliminacjach do SGP i TAURON SEC

Zawody o Złoty Kask miały duże znaczenie. To w nich wyłoniono reprezentantów Polski, którzy wezmą udział w eliminacjach do cyklów Speedway Grand Prix i TAURON SEC. Przepustki do eliminacji Speedway Grand Prix 2025 uzyskali: Dominik Kubera, Kacper Woryna, Przemysław Pawlicki i Szymon Woźniak. O awans do TAURON SEC 2025 mogą powalczyć Mateusz Cierniak i Maciej Janowski. Rafał Dobrucki zachował szansę dania po jednej dzikiej karcie na oba cykle eliminacyjne.