Dwóch Polaków na podium zawodów Grand Prix w Cardiff

Strona głównaŻużelDwóch Polaków na podium zawodów Grand Prix w Cardiff

Bartosz Zmarzlik i Patryk Dudek zajęli miejsca na podium podczas żużlowego Grand Prix Wielkiej Brytanii rozgrywanego w Cardiff. Zajęli kolejno drugie i trzecie miejsce. Dzięki temu Bartosz Zmarzlik jest coraz bliżej zdobycie mistrzostwa świata. Jego przewaga nad drugim w klasyfikacji Leonem Madsenem wzrosła do 22. punktów. Zawody na wymagającym torze w Cardiff wygrał Brytyjczyk Daniel Bewley. Kolejne zawody cyklu Grand Prix zostaną rozegrane 27 sierpnia we Wrocławiu. Do końca zmagań zostały już tylko cztery starty. 

Zmarzlik i Dudek na podium 

Kolejny raz z bardzo dobrej strony pokazali się biało-czerwoni. Zawody w Cardiff na stadionie Principality powróciły do cyklu Grand Prix po trzech latach nieobecności. W zawodach oglądaliśmy kilkoro biało-czerwonych. Najlepiej z nich prezentował się Bartosz Zmarzlik, który po rundzie zasadniczej zajmował drugie miejsce z dorobkiem 15. punktów. Tuż za nim plasował się Patryk Dudek, na którego koncie było 14 punktów. Niestety już na etapie rundy zasadniczej z zawodami pożegnali się Maciej Janowski (7 punktów) i Paweł Przedpełski (3 punkty). 

Po dobrej jeździe w półfinałach do wielkiego finału awansowali zarówno Bartosz Zmarzlik, jak i Patryk Dudek. Pojechali bardzo dobrze, jednak na mecie musieli uznać wyższość dobrze dysponowanego Brytyjczyka Daniela Bewleya. Ostatnie miejsce w wielkim finale zajął Leon Madsen. Dwa miejsca na podium biało-czerwonych w Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff to spory sukces. Kolejny raz potwierdzili, że polski żużel należy do najlepszych na świecie. 

Bartosz Zmarzlik w drodze po kolejne Mistrzostwo Świata

Występem w Cardiff Bartosz Zmarzlik zbliżył się do zdobycia kolejnego Mistrzostwa Świata w karierze. Na cztery starty przed końcem Grand Prix ma już 96 punktów i o 22 wyprzedza drugiego Leona Madsena. Trzecie miejsce w klasyfikacji zajmuje Patryk Dudek, który ma realne szanse na brązowy medal. Do końca cyklu Grand Prix pozostały jeszcze cztery starty. Odbędą się kolejno: 27 sierpnia we Wrocławiu, 10 września w Vojens, 17 września w Malili i 1 października w Toruniu.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Jarosław „pasha” Jarząbkowski zawalczy na HIGH League 6!

Jarosław „pasha” Jarząbkowski wraca do sportów walki. Federacja High League ogłosiła, że jeden z najlepszych graczy CS:GO ponownie zawalczy na ich gali. „Pasha” w...

Występy Polaków na MŚ w piłce ręcznej. Co typować?

Reprezentanci Polski w piłce ręcznej biorą udział w mistrzostwach świata 2023. Te rozgrywane są w tym roku w Polsce i w Szwecji. Z tej...