STS KOD PROMOCYJNY

Dwóch Polaków na podium zawodów Grand Prix w Cardiff

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaŻużelDwóch Polaków na podium zawodów Grand Prix w Cardiff

Bartosz Zmarzlik i Patryk Dudek zajęli miejsca na podium podczas żużlowego Grand Prix Wielkiej Brytanii rozgrywanego w Cardiff. Zajęli kolejno drugie i trzecie miejsce. Dzięki temu Bartosz Zmarzlik jest coraz bliżej zdobycie mistrzostwa świata. Jego przewaga nad drugim w klasyfikacji Leonem Madsenem wzrosła do 22. punktów. Zawody na wymagającym torze w Cardiff wygrał Brytyjczyk Daniel Bewley. Kolejne zawody cyklu Grand Prix zostaną rozegrane 27 sierpnia we Wrocławiu. Do końca zmagań zostały już tylko cztery starty. 

Zmarzlik i Dudek na podium 

Kolejny raz z bardzo dobrej strony pokazali się biało-czerwoni. Zawody w Cardiff na stadionie Principality powróciły do cyklu Grand Prix po trzech latach nieobecności. W zawodach oglądaliśmy kilkoro biało-czerwonych. Najlepiej z nich prezentował się Bartosz Zmarzlik, który po rundzie zasadniczej zajmował drugie miejsce z dorobkiem 15. punktów. Tuż za nim plasował się Patryk Dudek, na którego koncie było 14 punktów. Niestety już na etapie rundy zasadniczej z zawodami pożegnali się Maciej Janowski (7 punktów) i Paweł Przedpełski (3 punkty). 

Po dobrej jeździe w półfinałach do wielkiego finału awansowali zarówno Bartosz Zmarzlik, jak i Patryk Dudek. Pojechali bardzo dobrze, jednak na mecie musieli uznać wyższość dobrze dysponowanego Brytyjczyka Daniela Bewleya. Ostatnie miejsce w wielkim finale zajął Leon Madsen. Dwa miejsca na podium biało-czerwonych w Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff to spory sukces. Kolejny raz potwierdzili, że polski żużel należy do najlepszych na świecie. 

Bartosz Zmarzlik w drodze po kolejne Mistrzostwo Świata

Występem w Cardiff Bartosz Zmarzlik zbliżył się do zdobycia kolejnego Mistrzostwa Świata w karierze. Na cztery starty przed końcem Grand Prix ma już 96 punktów i o 22 wyprzedza drugiego Leona Madsena. Trzecie miejsce w klasyfikacji zajmuje Patryk Dudek, który ma realne szanse na brązowy medal. Do końca cyklu Grand Prix pozostały jeszcze cztery starty. Odbędą się kolejno: 27 sierpnia we Wrocławiu, 10 września w Vojens, 17 września w Malili i 1 października w Toruniu.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...