Indywidualne mistrzostwa Europy na żużlu. Druga runda w niemieckim Güstrow

Strona głównaŻużelIndywidualne mistrzostwa Europy na żużlu. Druga runda w niemieckim Güstrow

W sobotę 6 sierpnia odbędzie się druga runda SEC, czyli indywidualnych mistrzostw Europy na żużlu. Zmagania rajderów będziemy mogli śledzić na niemieckim torze w Güstrow.

Cztery rundy SEC

Tegoroczny cykl SEC, czyli indywidualnych mistrzostw Europy na żużlu liczy cztery rundy. Pierwszy finał został rozegrany 2 lipca w Rybniku. Jego zwycięzcą okazał się Leon Madsen, który triumfował przed Januszem Kołodziejem i Patrykiem Dudkiem. Drugi finał przypada właśnie na najbliższy weekend, a dokładniej na sobotę 6 sierpnia w niemieckim Güstrow. Trzecia runda znów wróci do Polski i zostanie rozegrana w Łodzi 3 września, natomiast zmagania zostaną zakończone 23 września w Pardubicach. Mistrzowskiego tytułu broni Mikkel Michelsen.

Jakie szanse Polaków?

Pierwsza runda, która odbyła się w Rybniku początkiem lipca, była dość udana dla Polaków: Janusza Kołodzieja i Patryka Dudka, którzy finiszowali kolejno na drugiej i trzeciej pozycji. Mamy nadzieję, że równie dobrze, a może nawet i jeszcze lepiej pójdzie im na niemieckim torze. Jedno jest pewne. Kibiców czarnego sportu w Polsce czeka emocjonujący, sobotni wieczór.

Sprawdźmy, jakie szanse dają biało-czerwonym bukmacherzy. W zakładach bukmacherskich STS najniższy kurs został wystawiony na triumf Leona Madsena (3.00). Zwycięstwo Kołodzieja można obstawić po kursie 3.75, natomiast Patryka Dudka po kursie 6.75. W zakładach bukmacherskich można obstawić także narodowość triumfatora całego cyklu SEC. Kurs, że będzie to Duńczyk wynosi 1.70, a Polak 2.25.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Adrianna Sułek wygrywa w Tallinnie i zostaje liderką światowych list

Adrianna Sułek doskonale rozpoczęła halowy sezon w pięcioboju. Młoda Polka wygrała mityng lekkoatletyczny w Tallinie z wynikiem 4702 punkty. Tym samym zawodniczka trenująca na...

Jarosław Lech mistrzem organizacji Levels Fight League

Polski zawodnik MMA Jarosław Lech w świetnym stylu został mistrzem organizacji Levels Fight League. Na gali Levels Fight League 7 w Amsterdamie jednogłośną decyzją...