STS KOD PROMOCYJNY

Jakub Jamróg międzynarodowym indywidualnym mistrzem Węgier na żużlu

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaŻużelJakub Jamróg międzynarodowym indywidualnym mistrzem Węgier na żużlu

Jakub Jamróg został międzynarodowym indywidualnym mistrzem Węgier na żużlu. W sobotnie popołudnie polski żużlowiec okazał się najskuteczniejszy na torze w Debreczynie. W wielkim finale wyprzedził Włocha Paco Castagnę, Słoweńca Anże Grmka i Słowaka Jakuba Valkovicia. W rywalizacji oglądaliśmy jeszcze Kacpra Szopę (8. miejsce) i Bartosza Curzytka (12.). Zawody rozegrano według niecodziennej formuły. 

Niecodzienna formuła zawodów

W sobotnie popołudnie w Debreczynie odbyły się Międzynarodowe Indywidualne Mistrzostwa Węgier na żużlu. Zawodnicy rywalizowali w niecodziennej formule. Po pierwszej serii podzielono zawodników na dwie grupy. W pierwszej jechali zawodnicy, którzy zajęli dwie czołowe lokaty w premierowym biegu, a w drugiej ci z miejsc trzy i cztery. Następnie rozegrano po dwa kolejne biegi. W nich Jakub Jamróg odniósł dwa zwycięstwa i zapewnił sobie miejsce w półfinale. Oprócz niego sztuki tej dokonało jeszcze trzech zawodników. Żużlowcy z miejsc 5-13 walczyli o ostatnie cztery przepustki. Ostatecznie w gronie tym znalazł się również Kacper Szopa. Niestety Bartosz Curzytek musiał zadowolić się walką o dalsze lokaty.

Świetna jazda i tytuł dla Jakuba Jamróga

Od początku zmagań na Węgrzech z dobrej strony pokazywał się Jakub Jamróg. Jechał szybko i równo, dzięki czemu wyrósł na faworyta do walki o zwycięstwo. Bez większych problemów wygrał półfinał i z kompletem zwycięstw awansował do finału. Taki sam bilans miał jeszcze Włoch Paco Castagna. Niestety na etapie półfinału z rywalizacją pożegnał się Kacper Szopa, który ostatecznie zajął ósme miejsce. 

W wielkim finale Jakub Jamróg stoczył zacięty bój z Włochem Castagną, jednak udało mu się wygrać. Dzięki temu Polak sięgnął po tytuł międzynarodowego indywidualnego mistrza Węgier na żużlu. Drugie miejsce zajął Paco Castagna, a podium uzupełnił Słoweniec Anże Grmek. W finale oglądaliśmy jeszcze Słowaka Jakuba Valkovicia. Trzeci z Polaków Bartosz Curzytek zajął 12. miejsce. Udział w zawodach wzięło 16. zawodników. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...