Jakub Jamróg międzynarodowym indywidualnym mistrzem Węgier na żużlu

Strona głównaŻużelJakub Jamróg międzynarodowym indywidualnym mistrzem Węgier na żużlu

Jakub Jamróg został międzynarodowym indywidualnym mistrzem Węgier na żużlu. W sobotnie popołudnie polski żużlowiec okazał się najskuteczniejszy na torze w Debreczynie. W wielkim finale wyprzedził Włocha Paco Castagnę, Słoweńca Anże Grmka i Słowaka Jakuba Valkovicia. W rywalizacji oglądaliśmy jeszcze Kacpra Szopę (8. miejsce) i Bartosza Curzytka (12.). Zawody rozegrano według niecodziennej formuły. 

Niecodzienna formuła zawodów

W sobotnie popołudnie w Debreczynie odbyły się Międzynarodowe Indywidualne Mistrzostwa Węgier na żużlu. Zawodnicy rywalizowali w niecodziennej formule. Po pierwszej serii podzielono zawodników na dwie grupy. W pierwszej jechali zawodnicy, którzy zajęli dwie czołowe lokaty w premierowym biegu, a w drugiej ci z miejsc trzy i cztery. Następnie rozegrano po dwa kolejne biegi. W nich Jakub Jamróg odniósł dwa zwycięstwa i zapewnił sobie miejsce w półfinale. Oprócz niego sztuki tej dokonało jeszcze trzech zawodników. Żużlowcy z miejsc 5-13 walczyli o ostatnie cztery przepustki. Ostatecznie w gronie tym znalazł się również Kacper Szopa. Niestety Bartosz Curzytek musiał zadowolić się walką o dalsze lokaty.

Świetna jazda i tytuł dla Jakuba Jamróga

Od początku zmagań na Węgrzech z dobrej strony pokazywał się Jakub Jamróg. Jechał szybko i równo, dzięki czemu wyrósł na faworyta do walki o zwycięstwo. Bez większych problemów wygrał półfinał i z kompletem zwycięstw awansował do finału. Taki sam bilans miał jeszcze Włoch Paco Castagna. Niestety na etapie półfinału z rywalizacją pożegnał się Kacper Szopa, który ostatecznie zajął ósme miejsce. 

W wielkim finale Jakub Jamróg stoczył zacięty bój z Włochem Castagną, jednak udało mu się wygrać. Dzięki temu Polak sięgnął po tytuł międzynarodowego indywidualnego mistrza Węgier na żużlu. Drugie miejsce zajął Paco Castagna, a podium uzupełnił Słoweniec Anże Grmek. W finale oglądaliśmy jeszcze Słowaka Jakuba Valkovicia. Trzeci z Polaków Bartosz Curzytek zajął 12. miejsce. Udział w zawodach wzięło 16. zawodników. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Szurkowski, Lang, Majka i inne polskie medale w kolarstwie szosowym na Letnich IO

Już na przełomie lipca i sierpnia 2024 r. czołowi kolarze i kolarki świata pojadą po medale olimpijskie na najpiękniejszych ulicach Paryża. Kolarstwo szosowe jest...

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...